Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Eddig az ELTE IK-ra akartam...

Eddig az ELTE IK-ra akartam menni, programtervező informatikusnak, de sokan lehordták a szakot. Megéri szerintetek, vagy telített a piac?

Figyelt kérdés
Sokan mondták, hogy elv. kezd telelenni már a programtervezői piac, meg, hogy brutálisan nehéz, meg monoton, és bele lehet őrülni. Szeretem az informatikát-matekot, de picit eltántorítottak. Mit tegyek?
2011. márc. 12. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha csak szereted a matekot, akkor ne menj ELTE IK-ra. Ott imádni, isteníteni kell a matekot. :)


Az, hogy 3-4-5 év múlva mennyi prog infes lesz, hát, az kérdés. Az elte nagyon értékes diplomát ad, de nagyon kevés gyakorlati tudást. Nagyrészt csak elméletet fogsz tanulni, és a későbbi munkaadódat nem érdekli majd, hogy egy papírra le tudsz írni egy szelekciós algoritmust, csak éppen adott programnyelven nem értesz hozzá :)


Viszont jó alapot adnak ahhoz, hogy magadnak meg tudd tanulni a dolgokat. De arra ne számíts, hogy gyakorlatilag is hasznosítható tudást kapsz :)

2011. márc. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TOMAtm válasza:
mennyé el előtte kubikúni....
2011. márc. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én jelenleg az ELTE IK-n tanulok és a következőképpen látom a dolgokat: valóban marha sok matekot tanulunk, de 2 éve változtattak kicsit a tanterven és most már kicsit kevesebb a matek, mint régen, bár így is sok. Én aki különösebben nem nagyon matematikus (gimiben 4-es voltam végig matekból) tudom teljesíteni a matekos tárgyakat probléma nélkül (jó, tanulni nyílván kell). Azt, hogy a piac terítetté válna nem tartom valószínűnek, ha csak abból indulok ki, hogy az IK tele van álláshírdetésekkel és senkit nem ismerek aki végzett volna nálunk és ne kapott volna azonnal kedvére való állást. Egyébként az elméleti tudásról annyit, hogy valóban az ELTE-n nem az a cél, hogy Te 2-3 programozási nyelven profi legyél, hanem egy gondolkodásmódot tanítanak, illetve programozás elméletet, amit ha megtanulsz, onnantól kezdve pár nap alatt bármilyen nyelven megtanulsz programozni és bármilyen programozási problémára könnyen találsz megoldást. Ergó annak érdemes idejönni, aki nem "droid" programozó szeretne lenni, hanem otthon is szeret foglalkozni a dologgal és szívesen foglalkozik vele. Nekem egyébként tetszik nagyon a szak és meggyőződésem, hogy ezen a területen ebben az országban az itt szerzett diplomának van a legnagyobb értéke.
2011. márc. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fenéket van tele az informatika piac...

Sőt ez egy nagy baromság, hogy a legtöbb diplomával nem lehet elhelyezkedni. Ne azzal foglalkozz, hogy mi van a köztudatban, a köztudat nem éppen pontos... és azok akik ezeket terjesztik... azokról inkább nem beszélek.

2011. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Magyarországon telítve van, és már 2009 óta nem jutottam be sehová. Külföldön is közepesen, de a legfőbb baj, hogy azt csinálnak veled amit akarnak, azt mondják nem fogadják el, stb, bolondját járatják veled, kiköltöztetnek a céges lakásból, mert már jön a következő.


Jobban jártok a pék, vendéglátó, szobafestő szakokkal, másképp fizet, nincs limitált bér, 3-4 napi munkával is megkeresheted a programozói bért. A termékek előállítási költségén spórol a cég, ezért nem fizet meg. Szobafestőként sokkal többet kereshetsz, nincs az ami korlátoz.


Amiért Magyarországon 10 hónapig nem vettek fel sehová, ügyészség lesz belőle, de nem tudni mikor. Tudniillik

"államilag elismert", legalábbis az van ráírva.


Nem értettem miért nem vettek fel sehová, volt ahol valami cég bűncselekményével együtt említettek. Igen korábban jól fizető helyen dolgoztam, de elterjedt valami pletyka. Megkerestem a rendőrséget, voltak hozzá amúgy iratsorszámaim is, rákérdeztem, hogy azóta változott-e valami, mert ezek az iratok alig voltak egy fél évnél régebbiek. Megnézték a nyilvántartásban ismételten, hogy van-e folyamatban lévő ügy bármivel kapcsolatban. Nemsokára hívtak is, hogy nincs.


A dolog iróniája az volt, hogy később is próbálkoztam munkával ismételten, mint korábban is behívtak interjúra, de semmi válasz. Úgy semmi, hogy miután megvolt az intejú, lesz*rtak. Semmit sem jeleztek vissza, hülyének néztek. Két helyre rendőrt hívtak, ők a helyszínen igazoltattak, csak megerősíteni tudták, hogy nincs semmi baj. Sőt inkább az interjúztatókkal keveredtek heves vitába, mondanom sem kell, hogy égtek. Egyik a rendőrpalota mellett, a másik pedig Budán volt.

2013. szept. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!