Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri mostanában cukrásznak...

Megéri mostanában cukrásznak menni?

Figyelt kérdés
tetszik a szakma, érdekel és állítólag érzékem is van hozzá. De a válság miatt sorra zárnak be a vendéglátó üzletek. Lehet még ennek jövője, megtudnék belőle élni?
2011. márc. 31. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:

nem. 1. úgyse lesz munkád.. 2. kapnál max 80.000 Ft-ot.

de ha ez kell akkor hajrá

2011. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szakács vagyok, de cukrászként is dolgozhatnék, annyira jól értek a süteményekhez.....hát ezzel is k*rva nehéz állást találni! 1.a referenciákat kínlódás megszerezni, én 2 évig feketén dolgoztam és nincs róla papírom, nem hiszik el, hogy van gyakorlatom! A valóság: 4 év gyakorlatom van, de csak kettőt tudok igazolni ami nem elég, ma már 5 év folyamatos gyakorlatot kérnek a legtöbb helyen, csodás referenciával!!!!

Protekcióval lehet csak elhelyezkedni, ha nincs elég (igazolt) gyakorlatod vagy referenciád....


Csak akkor menj cukrásznak, ha van ismerősöd, akinél tudsz majd később dolgozni, különben nem éri meg anyagilag csak kidobott idő és pénz....


Sőt ha más szakmát választasz olyan legyen hogy legyen ismeretséged is ahol tudnál később dolgozni....

2011. márc. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha most lennék 18 körülnéznék a családban ismerősök rokonok stb. hol dolgoznak, és ha akad olyan cég ami jobb és hosszabb távon is esélyem van, egy odaillő OKJ-t elvégeznék és protekcióval már nyert ügyem lenne, hogy állásom lesz.

Ezt tudom javasolni....

Apa pl. kárszakértő és egy ilyen OKJ pár hónap ha elvégzem oda tudok menni a cégéhez dolgozni, jó pénzért, vagyis ma már fordult a kocka: Ne "katalógusból" vagy álmaink alapján válasszunk szakmát hanem azt kell, amire egyáltalán esély van, mert protekció nélkül nem boldogulsz!!! Hiába van diplomám 4 éve nem tudok vele elhelyezkedni apám azt mondogatja kitörölhetem vele a seggem és ráment 5 évem az Eltén.....

2011. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!