Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet végezni egyszerre a...

Lehet végezni egyszerre a SOTE-n az ÁOK-t és a FOK-t?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik, az általános orvosira mindenképp felvesznek (472pont) a jövő tanévre. A kérdésem az lenne: ha el akarnám végezni mellette a FOK-ot is, mikor érdemes rá jelentkeznem, hogy párhuzamosan tudjam a kettőt csinálni? Úgy tudom, az első két év azonos feltételekkel zajlik mindkét szakon. Esetleg más szakot ami érdekel, tudok végezni párhuzamosan az orvosival? Ezek lennének a biológia bsc, kémia bsc, vegyészmérnöki bsc, biomérnöki bsc. Lenne ennek értelme?
2011. máj. 14. 21:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Miért akarod egyszerre a két szakot elvégezni? Nem tudod, mi legyél? Szerintem döntsd el, melyik lennél inkább...

Amúgy azt leszámítva h magas pontot értél el, nehéz az orvosi (ahogy hallottam), és szerintem jó lenne inkább csak egy területre koncentrálnod. Ja és lehet, hogy egy hozzá értő embertől kellene kérdezned, mondjuk egy SOTE-is tanártól.

2011. máj. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

kár, hogy nincs túl sok SOTE-s tanár errefele...

Viszont egy SOTE-s FOK/ÁOK hallgató véleménye/tanácsa is bőven kielégítené a kíváncsiságomat.

De, tudom mire szeretnék specializálódni, az a kérdés már fel sem merül bennem, hogy "mi is akarok lenni?". Úgyhogyg ezzel nincs gondom.

2011. máj. 14. 22:10
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Én jártam a SOTE ÁOK-ra, és nem hogy valamit párhuzamosan nem tudsz végezni, még levegőt sem veszel majd a sok tanulástól.
2011. máj. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Szóval szájsebész akarsz lenni, ha jól értem :-P (ha nem, akkor viszont semmi értelme a kettőt együtt csinálni). Igen lehet egyszerre vinni a két szakot, legalábbis nálunk Pécsen meg lehet oldani, viszont baromi sokat kell tanulni, és az szintén 100%, hogy nem fogsz beleférni a 14 félévbe, de erre azt hiszem, vannak alternatív megoldások.
2011. máj. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Miért ne férne bele a 14 félévbe? Ha arra gondolsz - megbukni nem tervezek, és 100%, hogy nem is fogok. Akármennyire is nehéz, tudom miért megyek oda, ki fogom bírni, meg fogom tudni tanulni az összes anyagot.

A párhuzamosan végzett szakok -amennyiben még a 14 féléven belül vannak- egy támogatott félévnek számítanak, mindegy, hogy hány szakon tanulok az adott félévben.

2011. máj. 14. 23:17
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Hehe, kis naiv :-P Nem a tananyag mennyiségével van a gond, hanem azzal, hogy negyedévtől biztosan ütik egymást az órák, és ezért technikailag lehetetlen megoldani, a 14 féléven belül. Egyébként a párhuzamos félévek nem számítanak bele a 14-be. Megjegyzem, amíg nem jártál egyetemre, addig nem tudhatod, hogy bírni fogod ezen a tananyagot.
2011. máj. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Jaj annyira bírom az ilyen önelégült, beképzelt sznobokat, akik azt hiszik, hogy sikerült az átlagnál magasabb pontot összeszedni, már mindent tudnak. :D

100% omfg. Gondolkodni azt viszont nem tudsz, látszik.

Minek akarod egyszerre csinálni a kettőt? Gyakorlatilag tök mind1, orvos mindenhol keresett. Vagy erre specializálódsz, vagy arra. Minek tanulnád a másikat feleslegesen? Hogy majd két helyen dolgozhass? Eleve baromság.

Semmi értelme nincs ennek. Ha már minden áron párhuzamost akarsz, akkor olyan szakot válassz, aminek értelme is van az orvosi mellé. Pl. Jog. Vagy max. gyógyszerész. Esetleg pszichológia, ha pszichiáter akarsz lenni.

Ezeknek még lenne értelme...

Egyébként a 3. félévben kell elkezdeni a második szakot.

Addig lesz egy éved megnézni, hogy mi hogy megy...

2011. máj. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

"Ha arra gondolsz - megbukni nem tervezek, és 100%, hogy nem is fogok."

Szerinted bárki is úgy áll hozzá az egyetemhez, hogy úgyis meg fog bukni? Bármikor előfordulhat, hogy mégis valamiből megbuksz. Ez duplán igaz, ha egyszerre két szakot végzel.

Egyébként meg tényleg ütni fogják egymást az óráid az első 2 év után, ami megint csak problémákhoz fog vezetni. És erre azt sem tudod mondani, hogy "á, nem járok be, majd megtanulom otthon", mert ezt sajnos nem mindenből lehet eljátszani.


"De, tudom mire szeretnék specializálódni, az a kérdés már fel sem merül bennem, hogy "mi is akarok lenni?""

Kontra:

"Esetleg más szakot ami érdekel, tudok végezni párhuzamosan az orvosival? Ezek lennének a biológia bsc, kémia bsc, vegyészmérnöki bsc, biomérnöki bsc."

Ezt sem igazán értem, aki baromira biztos abban, mit akar csinálni, az ilyeneken nem filózik.

Egyébként ezek a szakok merőben eltérnek az orvositól. Azért, mert az orvosira a két felvételi tárgy a biosz és a kémia, még nem biztos, hogy minden bioszos és kémiás szak a te érdeklődésed lenne.

Pl. szerintem fogalmad sincs, hogy a biológia és a biomérnök szaknak szinte semmi köze nincs egymáshoz. A vegyész-vegyészmérnök is sokban eltér. Az orvosihoz viszont egyik sem kapcsolódik.


(Egyébként honnan tudod, hány pontod lesz? Még nem zárultak le az érettségik.)

2011. máj. 15. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Mellesleg ha tudod, hogy mi akarsz lenni, miért venned el ahelyet pl. FOK-on mástól?
2011. máj. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként. Láttam már a 480 pontosat, elit gimiből jött embereket kibukni, mert nem bírták, és láttam a ponthatáron lévő embert 4-es átlaggal is... Ne erre alapozzunk. :)
2011. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!