Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet egy emelt szintű német...

Lehet egy emelt szintű német és egy közép szintű német érettségiből pontot számolni germanisztikán?

Figyelt kérdés

[link]

Itt azt írja, "német emelt szintű érettségi [VAGY satöbbi] ÉS [egyebek VAGY] német

közép v. emelt szintű érettségi [VAGY satöbbi]. Ezek alapján úgy tűnik, ha van egy emelt szintű németem, ami 80%-os, egy közép szintű németem, ami 90%-os és egy középfokú nyelvvizsgám, akkor (80+90)*2=340 pontot kapok, valamint 40 és 28 pluszpontot az emelt szintért és a nyelvvizsgáért. Ez összesen 340+40+28=408 pont. Ez igaz lehet?


2011. máj. 16. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen nincs. 2x ugyanazért nem kapsz pontot. Eleve a német középfokú nyelvvizsgádat nem számítják be, mert az egyenértékű az emelt érettségivel és Te azt fogod beszámíttatni. Középszintű német meg szintén nem lehet, mert egyszer már számítanak egy német érettségit. Tehát egy emelt érettségi és még valami más, ami nem német.
2011. máj. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az emelt szintű németért 40 pont jár, és mellette még a német középfokú nyelvvizsgáért is jár a 28 pont. Idén márciustól ez így van, ugyanis van új törvény. Tehát a 68 pluszpontot megkapnám biztosan. Persze, csak ha valójában lenne nyelvvizsgám, ami ugyebár nincs...
2011. máj. 19. 21:14
 3/5 A kérdező kommentje:

És tudod mit? Aki mindenből kettes évvégén, és kettesre is érettségizik, kivéve persze a németet, és németből emelt szinten 85%-ot ér el, németből van középfokú nyelvvizsgája és még hátrányos helyzetű is, az 420 pontot kap, mégpedig így:

(német érettségi eredmény)*4+(emelt szintű német miatti pluszpont)+(hátrányos helyzet miatti pluszpont)+(német középfokú nyelvvizsga miatti pluszpont)

Tehát (85*4)+(40+20+28)

Azaz 340+88

De maximum 80 pluszpontot kaphat, ezért 340+80=420 pont.

:D

2011. jún. 3. 22:57
 4/5 anonim ***** válasza:
A hátrányos helyzetet látom miért kapod, elég buta lehetsz, ha azt hiszed, hogy kétszer ugyanazért kapsz majd pontot...majd ér egy "kellemes " meglepetés mikor rájössz, hogy nem jutottál be, mert máshogy számolják, mint ahogy Te az megálmottad
2011. jún. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt nézd:

[link]

Tehát a hátrányos helyzetet nem azért kapom, mert buta vagyok (már ha tényleg az vagyok), hanem mert rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult vagyok.


Egyébként itt van, hogy hogy áll a helyzet, ha feltételezzük, hogy az írásbelik eredményeivel meg fognak egyezni a szóbelivel együtt nézett teljes érettségik eredményei.

[link]

Amint láthatod, a felvi pontszámító kalkulátora szerint helyes az, amit írtam.


A német szóbelin az egyik csaj azt mondta, hogy négyszeresen számolják az emelt németet germanisztika német szakán, és az ELTE HÖK-ének egyik tagja azt írta, hogy jól számoltam, ez helyes számolás így.


Egyébként nem álmodtam arról, hogy hogyan számolják.

2011. jún. 4. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!