Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet egyszerre két egyetemet...

Lehet egyszerre két egyetemet végezni?

Figyelt kérdés
Vagyis pontosabban egy egyetemen két kart. Az ELTE-re szeretnék majd menni, és az érdekelne, hogy pl ha felvesznek ÁJK jogra, mellette végezhetek-e egy BTK történelmet, és ha igen kell-e a másodikért tandíjat fizetni. Legyetek szívesek csak a kérdésre válaszolni, és megkímélni az "egy kart is nehéz elvégezni az ELTE-n" típusú dumáktól. Tisztában vagyok vele.
2011. máj. 21. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet igen, akármennyire beiratkozhatsz, de csak az egyik ingyenes.


Miért szeretnéd a jogot és a történelmet is elvégezni?

2011. máj. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, sok sikert hozzá. :) (Az ELTE jogi diploma jól fog jönni melókereséshez, a törivel meg legalább tanulsz majd olyasmit is, ami érdekes. :) )

Egy SZTE jogász

2011. máj. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csoptársam is egyszerre jár hozzánk az ELTE-re, meg a Pázmányra is.

Valami olyasmi van, hogyha elkezded az első 3 félévedben, akkor végezheted párhuzamosan államin mindkettőt, de ebben nem vagyok biztos. Az biztos, hogy lehet két egyetemre járni egyszerre, de a tandíj kérdést passzolnám.

2011. máj. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
SZTE jogász, ezek szerint el lehet helyezkedni a jogi diplomával? Csak mert csomó helyről hallom azt, hogy telített a pálya.
2011. máj. 21. 18:40
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Sokan vannak ám jogi pályán,csak kevesen vannak nagyon jók.
2011. máj. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

El lehet helyezkedni jogi diplomával (annak ellenére, hogy igen, telített terep) - ha talpraesett, karizmatikus ember vagy. Van egy ismerősöm, aki gyakorlatra a rendőrségre került, és olyan jól végezte a munkáját, hogy felajánlottak neki egy teljes munkaidős állást - még mielőtt megkapta a diplomáját. A csaj közölte, hogy ő akkor már nem itt fog élni, hanem a fővárosban, közölték - semmi gond, ugyanazt a munkakört megkapja Pesten.

Az emberen múlik, lesz-e munkája, vagy sem. Nem fognak egy tutyimutyi, önálló munkavégzésre alkalmatlan embert komolyabb pozícióba tenni. Ezen a pályán is ugyanaz a fontos, mint a többinél - legyél jó, naprakész, és legyenek jó kapcsolataid. Ha van egy terület, ami érdekel, akkor minden szabadidőd áldozd rá - tudományos diákköri munka, demonstrátori szerep, minden, ami csak lehetséges, versenyek, etc.


Nekem mázlim van, a nővérem már évek óta közigazgatási jogászként dolgozik vezető beosztásban, rengeteg a kapcsolata, így nekem is van jövőm azon a területen, ami engem érdekel. Szóval érdemes a tanárokkal kommunikálni, érdemes igenis "strébernek" lenni, mert ezen múlik az ember jövője.

SZTE jogász

2011. máj. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A hagyományos jogi pályák telítettek. Bíró, ügyész, stb.

Az ügyvédes dolog pedig szabadon működik, "vállalkozás szerű"

Azonban kevés a munkanélküli, mert bárhol elhelyezkedhetsz...

Az elte meg eléggé elismert.

2011. máj. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm a BME-n tanul egyszerre mechatronikát és járműmérnöknek. Eléggé elfoglalt. Amúgy szerintem ez mással is így van, aki két szakot visz egyszerre - iskolától függetlenül; pláne, ha mindkettőn odateszi magát és teljesít.
2011. máj. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

egyik évben jelentkezel az egyikre, következő évben a másikra is, és amíg nem szerzel diplomát az egyikből, addig mindkettő ingyenes, amint meg van az egyikből a BA diploma, onnantól kezdve a másikért már fizetni kell a még hátralévő féléveket.

Valahogy így megy a dolog, nekem úgy dereng

2011. máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!