Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elismert a magyar fogorvosképzés?

Elismert a magyar fogorvosképzés?

Figyelt kérdés
Miért járnak ide a külföldiek, mert olcsók vagyunk vagy mert jók? Ha már ide írtam, megkérdezem azt is, hogy amerikába a fogorvosi diplománk is "átképzést" igényel, vagy csak a sima orvosi? Élnek kint rokonok és lehet a jövőben kimennék, jövőre érettségizem, és nagyban megkönnyítené a válasz a döntésemet, hogy jelentkezzek-e vagy sem itthon egyetemre. Köszi előre. :)
2011. máj. 31. 21:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Amerikában úgy tudom más a rendszer.

Egyébként jó a magyar orvosképzés, de főleg azért jönnek a külföldiek, mert olcsó.

2011. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Baromi olcsó a magyar képzés.

Egyébként ezt a "kimegyek orvosként külföldre" dolgot már csak pár évig lehet játszani, mert a kormány tervezi, hogy aki államin végez orvosként és elhagyja az országot, annak a komplett tandíjat vissza kell fizetni (majdnem 3 millió/év).

2011. máj. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor remélem ezt bevezetik MINDEN szakra. Talán ha a kormány az ilyen idióta módszerek helyett nem tetves 90 ezer forinttal szúrná ki az orvosok szemét, akkor maradna is itt vki.
2011. máj. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném annyival a kérdést, hogy az olcsóság nem a tandíjra vonatkozik, hanem a szolgáltatásra. Itt jön képbe az itteni képzés elismertsége ugyanis, hogy azért járnak át az osztrákok (és messzebbről is) is mondjuk, mert olcsó a magyar kezelés, vagy mert jók a fogorvosaink? :)
2011. máj. 31. 22:39
 5/17 anonim ***** válasza:
Fél családom itt végzett, másik fele másik európai országban,és igen, ők azért máshol , mert máshol színvonalasabb a képzés, mi csak szimplán olcsók vagyunk, szeretjük azt hangoztatni, hogy jók is, de sajnos ez nem igaz. Apukám, aki szintén orvos gyakran "viccelődik" azzal, hogy itthoni orvosok közül kb 3 lenne, akire rámerné bízni az életet, nos ő az egyik orvosi egyetemen tanít, és nem mai gyerek már. A testvérem amerikában kezdte az egyetemet, mert ő ott szeretett volna élni. Teljesen más a rendszer, létezik "átképzés", de sokkal drágább, mintha kifizetnéd az otteni teljes tandíjat, és még nehéz is a vizsga, ergo nem éri meg. Remélem tudtam segíteni.
2011. máj. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De én konkrétan a fogorvosra gondoltam, nem az általános orvosi diplomára. Itthon is van különbség a két képzés között. De nyilván neked van nagyobb tapasztalatod, ha kint tanult a fél család, ezek szerint a fogorvosnak is pont ugyan úgy átképzésen kell részt vennie, mint a normál orvosi diplomával rendelkezőnek.
2011. máj. 31. 22:43
 7/17 anonim ***** válasza:
22.40-es vagyok, kiegészíteném még azzal ezt, hogy az áok-sokra se azért pályáznak a külföldiek, mert olyan "hű de jók", csak nekik nem éri meg kitaníttatni az orvosokat, mikor egy magyar orvos beéri kevesebb pénzzel is, nem fog tüntetni fizetés emelésért, és nem fog elmenni egy másik országba, ha ott úgy ahogy megfizetik, az ottani fizetésekhez képest.
2011. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem, ti már dolgozhattok rezidensképzés nélkül is, elvileg Európában azonnal, ha végeztek, gyakorlatilag nem, mert csak itthon fognak alkalmazni ha nincs tapasztalatod, ez min 3-5év, áok-sokat meg kihívják rezidenskedni, ergo ők se egy álomfizetést kapnak pár évig, bár átszámítva a kb 1 millió forint soknak hangzik,egészen addig, amíg rá nem jössz,hogy sok helyen kb fél millió a minimálbér, amit kb egy kukás keres meg, mindenki más sokkal többet.
2011. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
De azt mindenestre jól tudod, hogy kell tenned majd vizsgákat,első körben Eu-n belül szakmai nyelvvizsgát, Eu-n kívül pedig egy nagyon komoly vizsgán kell átmenni, hogy egyáltalán elismerjék a diplomád.
2011. máj. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Összességében pedig elmondható, hogy külföldön se keres sokkal jobban egy orvos, pl. egy fizikai munkás vagy egy mérnök ugyanannyt, vagy esetenként sokkal többet keres, csak az ottani fizetésekből meg is lehet élni. De sokaknak nagyon csábító elsőre a hatalmas összeg,amíg nem látnak a dolgok mögé, remélem nem ezért szeretnél orvos lenni, elnézést, ha nem és kiemeltem, de szeretném, ha ezt tudnák, mert nagyon "vicces" mikor ezek kiderülnek.
2011. máj. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!