Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen jó érettségivel, de...

Ilyen jó érettségivel, de rossz félévvel van esély?

Figyelt kérdés

A féléveim rosszak lettek, kettes-hármas,viszont az érettésgiim:

magyar: 5

töri: 5

angol: 5

matek: 3

biológia: 4


Van esélyem egy gyengébb egyetemre?

Mondjuk pl.BTK, de nem ELTE,MEG PTE, hanem valami gyengébb..

vagy ne reménykedjek?

hallottam olyanról hogy van érettségi pont duplázás..

?szerintetek?


2011. jún. 1. 21:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

1. szerintem a % is számít nem csak a jegy

2. vannak plusz pontok is arról nem írtál (nyelvvizsga, ..)

3. a jelentkezésnek már vége, tehát minden attól függ, hogy miket jelöltél meg, és oda mik voltak az elmúlt években a ponthatárok (idén is kb hasonló lesz)

2011. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
50%
Nem bunkózni akarok, de az érettségiből nem a jegyed számít, hanem a százalék.
2011. jún. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha kiszámolnád a pontjaid, tisztába kerülnél a pontszámítás szabályaival, utánanéznél a felsőoktatási intézménynek, ahova menni szeretnél? Ez alapján potya egyetemista akarsz lenni, aki csak lébecolni akar ott. Mi ez, hogy gyengébb egyetemre? A legjobbat kell megcélozni, így érheted el a céljaid. Ne legyél ennyire lusta, felnőtt vagy tudnod kell irányítani az életed. Nem bántásból írom ezeket, ha van bármi konkrét kérdésed szívesen segítek, de míg így állsz hozzá a felsőoktatáshoz, addig semmi keresni valód ott, bocs.
2011. jún. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Érettségi esetén nem a jegy, hanem a % a fontos. Azzal kell a pontokat kiszámolni. És az egyetemek mindig a kedvezőbb számítási módot használják magyarul mindkettővel kiszámolják, és amelyik több azt fogják figyelembe venni :)
2011. jún. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
jahh. % számít. nem mindegy hogy az az 5ös 97% vagy 81 pl.
2011. jún. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Nem igazán értitek a helyzetet miért írom...

nem vagyok lusta,világéletemben céltudatos lány voltam, egy okból nem tanultam, sajnos nem tettem helyesen..

Színművészetire készültem, és ugyebár oda egyáltalán nem számít semmilyen érettésgi se semmilyen pont sem, se semmi..ezért nem foglalkoztam vele,csak a felvételire ..

és a második rostán kiszórtak.

természetesen számítottam rá 18 évesen..jövőre második próba :)

de most,hogy ilyenek lettek az érettségiim,elgondolkoztam, hogy felvétleizek valahova.. hogy célozzak meg jobbat,mikor a féléveim rosszak lettek?

nem véletlen direkt irtam hogy gyengébbet..mert pte re tuti esélyem sincs..

Természetesen holnap fogom a felsőoktatási könyvet,és mindent kiszámtok átlapozok,megnézek,hogy igazán képbe kerüljek :)

Mindenképpen csak pótfelvételivel gondoltam. .:)

2011. jún. 1. 22:18
 7/29 anonim ***** válasza:
Ha duplázod az érettségi pontszámodat, akkor a féléved a kutyát nem érdekli. A te esetedben ez a helyes.
2011. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Mint írták többen is a % nagyon fontos. Lehet duplázni is.

Pótfelvételivel mennyire vagy tisztában? Mennyire akarsz tanulni az egyetemen? Csak azért akarsz menni 1 évre, hogy addig is legyen pl. diákod, míg nem mész újra a színművészetire, vagy tényleg be is akarod fejezni? Nem kötekedés, csak akkor úgy állunk hozzá a dologhoz.

Pótfelvételin egyébként csak olyan szakokat hirdetnek meg, ahova nem tudtak elég embert felvenni. Te is elképzelheted milyen szakok lehetnek azok... Államilag támogatott képzésről ne álmodj, azok mindig betelnek, csak néhány költségtérítéses képzést hirdetnek így. A felvi.hu-n van pontszámító kalkulátor, oda beírhatod az eredményeid, kiadja, hogy mennyi pontod van, még ha néha nem is 100%-ig pontosan. Ugyanitt fent vannak a elmúlt évek ponthatárai is, tudsz saccolni, hogy hova juthatnál be.

2011. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
én konkrétan értem, de ha nem százalékban írod le, akkor nemigazán tudjuk mi sem, :)
2011. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
A pótfelvételinél ha jó tudom máshogy számolják a pontokat, de ebben nem vagyok biztos, nem volt benne részem.
2011. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!