Mi lenne a helyes? Hogy döntenétek? (egyetemi tanársegéd vs. Jól fizető munka)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyetemista vagyok (közgazdász szakon). Nagyon szeretek emberekkel foglalkozni, beszélni, tanítani, úgyhogy olyan elképzelésem van, hogy maradni szeretnék az egyetemen majd tanítani. Eddigi teljesítményem is sokkal jobb, mint az átlag, úgyhogy szerintem ez nem lehet gond. De mindenkitől csak azt hallom, hogy miért tanárnak, ha valaki érti, miért nem szeretné magát halálra keresni vele? Egyszerűen nem tudom magam elképzelni egy bankban, vagy egy vállalatnál... Igazából az nagyon vonz, hogy olyan tanár legyek, amit a diákok szeretnek. :D Az órákat pontosan kezdeni, érthetően minél több anyagot leadni, nem szívózni velük, zh-n, vizsgán próbálni segíteni azoknak, akik rendesebbek voltak és azok, akik például nem illő módon jönnek vizsgázni, elküldeni (azokkal szemben igazság, akik 40 fokban is ingben ülnek ott...) és hasonlók... Nem élvezném egyáltalán azt, hogy szívózni kell valakivel, eszem ágában nem állna, szívesen keresnék mindenkinél pontot, próbálnám mindenkiből a legjobbat kicsikarni. :D Szeretném, hogyha minél többen jönnének kérdezni, konzultálni... Ember számba vennék mindenkit, de rend is lenne és igazából ez az, ami tetszik. Volt egy-két ilyen tanárunk, de ez nagyon ritka. Régóta tudom, hogy tanár szeretnék lenni, most végre kikristályosodott, hogy milyen tanár és hogy csak ezzel szeretnék foglalkozni... Egy kezdő tanársegéd sajnos csak 110 ezret keres, de ha feljebb lép a ranglétrán (adjunktus, docens) már jóval többet. :)


Mit tanácsoltok? Melyik lenne érdemesebb, azt végezni, amit igazából szeretnék és emiatt tényleg jól kell teljesítenem még x éven át, vagy pedig azt, amivel nagyot lehet bukni és nyerni is. Mindenki megpróbál lebeszélni a tanításról, de nem egy olyan tanárunk van, aki elkezdett egy másmilyen munkát és úgy jött ide (vezető beosztásból lett tanársegéd), vagy pedig félbeszakította oktatói pályáját és újra visszatért... Igazából ezt nehéz elmondani, ez szerintem egy "életérzés" és akiben nincs meg, annak nem lehet átadni...


Köszi a segítséget! :)


2011. jún. 3. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A jó szakember lesz igazán jó tanár. A bátyám is közgazdász, és miután szép karriert futott be (cirka 5 év alatt), kilincselnek nála az egyetemek, hogy tanítson, ő pedig tanít. Simán tudja csinálni mindkettőt, így tanít, amit nagyon szeret, közben pedig szép felfelé ívelő karrierje van egy banknál. Szerintem mindenképp szerezz egy kis tapasztalatot, hogy ne tankönyvből meg szakmai gyakorlatról ismerd azt, amit tanítasz, ne csupán szavakat, hanem tapasztalatot adhass át. Ez az egésznek a kulcsa.
2011. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előzővel egyetértek. A jó tanárok soha sem azok lesznek, akik az iskolapadból kikerülve azonnal felállnak a katedrára.

Egyébként én is tervezek oktatni majd (műszaki terület, úgyhogy ne félj, nem vagyok konkurencia:p) de azt kizárólag munka mellett!

2011. jún. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az írásodból az látszik, hogy nagyon szeretnél tanítani:)

De talán az lenne a legjobb megoldás, amit az első kettő válaszoló írt. Az, hogy elmész egy céghez, karriert csinálni, nem zárja ki azt, hogy taníthass is. És így legalább éhen sem kell halnod. Ha tényleg olyan tehetséges vagy, akkor majd munka mellett megkeresnek hogy tanítsál is:)

Még az a szerencse, hogy ha elkezdesz valamit, az nem jeletni azt hogy egész életedben azt kell csinálnod. Akármelyiket elkezdheted, ha úgy gondolod akkor váltasz.

2011. jún. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na, hogy döntöttél?
2014. szept. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Még nem végeztem, viszont szakmai gyakorlaton és gyakornokként már dolgoztam, így egyértelműen lejött számomra, hogy az nem az én világom.


Jelenleg mindent megteszek azért, hogy bekerüljek a doktorandusz képzésbe és maradhassak az egyetemen tanítani. Mostanra ez már teljesen kikristályosodott. :)

2014. szept. 3. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!