Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha felvesznek földrajzra, és...

Ha felvesznek földrajzra, és majd felveszem minorba az angolt, akkor lehet belőlem egyszerre geográfus, és pl tolmács? (persze a féléveltolódás nem számít) Megszerezhető egyszerre a két diploma?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
tartok tőle, hogy TTK-n nincs olyan, hogy minor, tehát földrajz mellé szerintem nem lehet minort felvenni. Ha ez tényleg így van, akkor azt tudod csinálni, hogy második szakként veszed fel az angolt.
2011. jún. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Már miért ne lenne a TTK-n minor? Természetesen van. Mondjuk én az ELTÉ-t ismerem, de hasonló máshol is.

Tehát a következőképpen van. Ha BSc-n a földrajz mellé minorként az angolt választod, akkor mesterképzésere jelentkezhetsz geográfusnak vagy tanárnak földrajz-angol szakkal sőt még olyan mesterképzésre is, ami alapvetően angol alapképzésre épül. De ha tanári szakirányról mégy geográfusra, akkor kevesebb kreditnyi földrajzos tárgyat tanulsz, mint azok, akik mondjuk területfejlesztők. Így ha bejutsz mesterképzésre bizony hiányos lesz a tudásod. Persze ez szorgalommal pótolható. A hiányosságok pedig még szembetűnőbbek lesznek, ha nem angolos alapszakról akarsz angolos mesterképzésre menni.


Az ELTÉ-n van olyan lehetőség, hogy folyamatban levő természettudományos tanulmányok mellett angol nyelvi szakfordító képzést végezhess. Szerintem ez a legjobb megoldás, ha geográfus szeretnél lenni, de a nyelv is érdekel. Azután pedig még simán elvégezhetsz tolmácsképzést is. Olyan is van az ELTÉ-n. Felsőfokú kell hozzá.

2011. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

előző: 5éve járok az ELTE TTKra, és még mindig tudnak újat mondani. Ez a minor szak csak tanárszakon van, vagy egyéb szak mellé is fel lehet venni?


És ez a szakfordító cuccról mit lehet tudni?

2011. jún. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A minor bolognai képzésben van. Ha te még a régi rendszerben tanultál kezdtél (osztatlan képzés), akkor ilyen nincs.


A szakfordítóiról link:

[link]

2011. jún. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

bolognai rendszeres vagyok, mi voltunk az első évfolyam. TTkn én minorról csak tanárszak kapcsán hallottam.


A linket köszönöm.

2011. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze. Mert szakirányt választasz. Vagy kutatót (földrajzon területfejlesztő, regionális elemző, környezetföldrajz), vagy tanárit, amiből a földrajz a major, és mondjuk az angol a minor. De ettől BSc végén ugyanolyan diplomát kap mindenki csak a záradékban szerepel a szakirány.
2011. jún. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tehát összefoglalva, ha jól értem, akkor valóban csak a tanárin van minor. Akkor egyeznek az információink.


Azt tudom, hogy csak ott alul szerepel a szakirány, van egy ilyen itthon:)

2011. jún. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nem muszáj tanárnak menne, nálunk is ( ME) lehet egyszerre két szakra járni és egyéni tanredet kérni nem könnyű de meg lehet csinálni :) Sok sikert!
2013. szept. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!