Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik OKJ-s tanfolyammal...

Melyik OKJ-s tanfolyammal tudnék kezdeni valamit a későbbiekben? Mivel tudnék leginkább elhelyezkedni? Bőv. Alul.

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Nem tudom mi tévő legyek, érettségi után vagyok már, s jelentkezni kéne valahová. A későbbiekben szeretnék majd felsőoktatásra is menni, filmes szakmára [kameraman/operatőr, vagy még a vágás az, ami foglalkoztat], de addig is valami olyan OKJ-s szakma kéne, amivel a jelentkezésig (~4 év valószínűleg) ki tudnám húzni, van értelme végigjárni, s munkában is könnyebben el lehet vele helyezkedni (esetleg). Miért nem mentem egyből fősulira? Kell az állami támogatás, anélkül lehetetlen volna évi ~700-at kifizetnem.


Van a sulimban egy 2 éves tanfolyam, ami vendéglős végzettséget ad (sejtem középszinten). Őszintén szólva nem tudom ezzel mennék e valamire. Hallottam, hogy általában az OKJ-k arra elegek, hogy felkészítsen egyetemre/fősulira. Nem tudom ebből mennyi igaz. Többször hallottam, olvastam, hogy OKJ-t nem érdemes végezni. De elég sok hely van, ahová mégis kell valamilyen végzettség, nem elég az érettségi. Szóval, egyes jelölt a "vendéglős". Aztán ott van egy 1 éves emelt szintű képzés: Mozgóképi animációkészítő. Ez igazából azért lenne jó, mert elég sok alapot nyújtana művészi téren, s sok hasznos programot is használnak. Csak ezzel sem tudom mennyire lehet elhelyezkedni, keresnek-e egyáltalán ilyen végzettséggel rendelkező embereket. Nos, melyikkel járnék jobban? Vagy tudnátok esetleg olyan képzést mondani [támogatottat], amivel közelebb kerülnék a filmekhez, kamerához, esetleg fényképezéshez, és a jövőre nézve jobban megéri?


2011. jún. 26. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Én most végeztem el alkalmazott fotográfus OKJ szakmát. Ez nekem beszámít egyetemre is több szakra, és mivel hivatalosan is fotós vagyok, ezért tudnak engem alkalmazni, mint fotóst. A legelső, amit szerintem tenned kell, kiválasztani, h milyen irányban akarsz továbbtanulni. És utána kell OKJ szakmát tanulnod. Igen, ezek a szakmát előnyt jelentenek az egyetemen és egyáltalán nem haszontalanok, mert valódi szakmát jelentenek. Szólj, ha még segíthetek. :)
2011. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem most banki ügyintézői,Tb ügyintézői, illetve valutapénztáros éri meg.
2011. jún. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ha a mozgókép érdekel, akkor olyat válassz, ami során megtanulod a nagy kamerák használatát, a vágást is, és ad némi elméleti képzést is. Fotósként a legtöbb esetben akkor tudsz kezdeni valamit, ha kész vagy arra, hogy vállalkozóként dolgozz, mert alkalmazottként nem hiszem, hogy a mai világban kapsz munkát ezen a területen, és a vállalkozói nem olcsó. Az újságok sokszor a képekért fizetnek, a szolgáltató jellegű munkákról is kell számlát adni. Másrészt ha a vágáshoz és a kamerázáshoz értesz, már el tudsz menni kisebb tévékhez pl, és ott nem kézi kamerák vannak, hanem olyanok, amikhez kell a szakértelem. Ezt érdemes olyan suliban tanulni, aminek van tv-vel kapcsolata, ill. van megfelelő felszerelése. audiovizuális szakasszisztens szak asszem ilyen, sokszor a DunaTv fogadja gyakorlatra a diákokat.
2011. jún. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

[link]

ez lemaradt:)

2011. jún. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!