Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A kérdés azokhoz szól, akik...

A kérdés azokhoz szól, akik Miskolcon, és környékén élnek. Esetleg még, akik nagyon ismerik ezt a helyet. A többi lent. (? )

Figyelt kérdés

Szeptemberben leszek 8. os, és már nagyon gondolkozok a tovább tanuláson. Színésznő akarok lenni, és kétlem, hogy bárki l tudna téríteni erről az útról. :D

Hogy ezt elérjem, egy gimnáziumra és egy fősulira van szükségem (tudtommal) Milyen jó gimik vannak Miskolcon? A pontos átlagomra már nem emlékszem, de közepes vagyok, de csak azért, mert eddig nem volt életcélom. Most hogy van, biztos vagyok benne, hogy négyes- ötös leszek :) Milyen gimnáziumokat tudnátok ajánlani? Nem a legerősebbel szeretnék persze megpróbálkozni, de nem is egy nagyon gyengével.


2011. júl. 13. 18:30
 1/3 A kérdező kommentje:

Azt még kihagytam, hogy olyat mondjatok már, ami közelében kollégium van. Nem kell, hogy rögtön mellette legyen, akár villamossal, vagy busszal is elmegyek oda. De olyan 2,5 km- nél ne nagyon legyen már több ;) A kolesz pedig számomra mindegy, hogy lány, vagy vegyes -e.

13/L

Léci segítsetek, mert ez nagyon fontos nekem :( A jövőm múlik rajta.

2011. júl. 13. 18:36
 2/3 anonim ***** válasza:

Az erős gimik: Herman Ottó, Zrínyi Ilona, Földes Ferenc, Avasi.

Az Avasiba jártam. Nem ajánlom! A hangulat szerintem elég sz.ar ott, mert nagyon sok szigorú szabály van, amit nagyon be is tartatnak. Semmi lazaság... Azt mondják, hogy diákközpontú iskola, de ez nem igaz. Ott akkor vagy ember, ha jó tanuló vagy nagyon, és az hogy mi a kényelmes és jó a diákoknak az igazából senkit nem izgat az igazgatóságból. Vannak szekrények, de nem hagyhatod benn a tankönyveid, ezt nagyon szigorúan veszik. Szokott lenni razzia, ilyenkor délutábnra nyitva kell hagyni a szekrényt és átnézik. Ha megtalálják benne a könyved, akkor levszik az igazgatóiba és ott kell érte jelentkezni. Ez elég megalázó procedúra: fejmosás+vmi büntetés: vagy osztályfőnöki vagy nem tom most mi jár érte, vagy pl. volt h a könyvtárban kellett segíteni délután a bűnösöknek. Ezen kívül lesz majd egy-két osztálytársad, akivel kapcsolatban felmerül benned a gyanú, hogy nem az eszéért vették fel. Ha azt mondják, hogy vhol kötelező megjelenned, akár suliidőn kívül is, akkor az úgy is lesz. ha nem vagy ott akkor osztályfőnöki, igazgatói. A késéseket is nagyon figyelik. Egyik osztálytársam kolis volt, neki elég messze volt a kolija. 15 perc busz+ 5-7 perc villamos. De ez a kettő gyakran jár.

Ami pozitívat el tudok mondani, hogy rengeteg a nagyon jó tanár, akik tényleg szívvel lélekkel tanítanak. De tanulni azt kell. Ezen kívül van néha egy-két program. Az avasi félhét, azaz a diákigazgató választás már évről évre egyre sz.arabb. Ami máshol egy teljes hét érdemi tanórák nélkül, az itt csak 3 nap, és asszem most már csak 1 lesz. Az ÁNTSZ szigorúan szabályozza, hogy mit lehet az ilyen rendezvényeken osztani, és az Avasi ezt pontról pontra be is tartja. Szóval semmi szendvics, semmi grillezés, semmi süti otthonról. Dobozos gyümölcslevet, és palackozott vizet, továbbá előrecsomagolt ételeket lehet csak osztani. Más iskolák ezt nem veszik ennyire komolyan.

Ilyenkor a programokra, amik óra közben vannak nem mehet el mindenki csak osztályonként pár ember.

A tesiterem jól felszerelt, délután fizetős edzéseket tartanak benne. Szokott lenni házi focibajnokság. A tesiórát nem lehet elbliccelni. Félévente 1 órát lehet kihagyni ha nincs felszerelésed, vagy rosszul vagy. Utána igazolatlan órát adnak. Szülői kérvényt felmentésről a tesitanárok nem fogadnak el, csak orvosi papírt. Ha rosszul vagy akkor is át kell öltöznöd, max. egy-két gyakorlatot nem kell megcsinálnod. Van qooper teszt félévente, meg felmérések. Ezt se veszik máshol annyira komolyan. Ha nem vagy ügyes, akkor hiába igyekszel, rossz jegyet kapsz, ami lehúzza az átlagod.

A büfé drága, és idén rengeteget drágult. A menza finom, de kevés, 5000 Ft körül van egy hónapra. Leves+főétel+alma vagy néha süti vagy más gyümölcs. Van A meg B menü, a főétel más bennük, de a jobbik mindig hamar elfogy.

A tanítás 7:30kor kezdődik, de 7:25re benn kell lenni, különben felírnak későnek. Ez alól max. akkor kapsz mentesülést, ha bejáró vagy, azaz másik településen laksz. Nem tudom hogy most hány késés kell, de bizonyos alkalom után egy darabig 7:15re kell jelentkezni az igazgatónál minden reggel, pl. egy héten keresztül. Aztán jöhet a következő lépcső az újabb késések esetén: o.fői, igazgatói figyelmeztetés. ha ezekből összejön egy pár, akkor természetesen kirúgnak a suliból. Aki megbukik, azt is kirúgják. meg persze minden extrémebb "csínytevésért" is kirúgás jár. Hacsak nem vmi fontos ember az egyik szülőd, pl. egy jól menő ügyvéd. Ez esetben akár egy pálinkás üveget is összetörhetsz a folyosó közepén, akkor se küldenek el... ;-)

Az iskola nagyon tiszta, a berendezés jó állapotú, az udvar gondozott. A külsőségekre mindig nagyon ügyelnek. Évente 1000 Ft-ot kell befizetni, és ezért cserébe mindig van szappan, WC papír és kéztörlő a mosdókban, amik egyébként tiszták mindig, rendesen takarítják őket.

Van egyenruha, de csak ünnepeket kell hordani. Ez lányoknál fekete nadrág vagy térd alatt érő szoknya, és nem dekoltált fehér ing+ avasi sál. Ha nem megfelelő öltözetben jelensz meg egy ünnep/megemlékezés napon, és peched van, akkor az igazgató még az ajtóban megállít és hazaküld.


Hirtelen ennyi jut eszembe az Avasiról, a többi suliról nem sokat tudok, de szerintem egy szakközéppel jobban jársz mint egy gimivel, mert legalább lesz egy szakmád, + ha most nem vagy hozzászokva a tanuláshoz, akkor a gimiben le fogsz vérezni.

2011. júl. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Természetesen középsuliba akartam menni, de hogy színésznő legyek, gimi és fősuli kell. Köszönöm a válaszodat, sokat segítettél nekem :) A koleszt nem említetted, de majd keresek, a sulikhoz, mi van közel :)

Ez az Avasi csak annyiban fogott meg, hogy jó kihívás XD

Csakhogy én nem vagyok valami "jókislány", úgyhogy már bukta xP Még a többi sulit megnézem mi a tulajdonságai, és persze h milyen erősek. egy súlyos Elit suli, tuti nem az esetem.

2011. júl. 13. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!