Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarszakra szeretnék jelentk...

Magyarszakra szeretnék jelentkezni, de nem akarok gimis tanár lenni. Ha elvégzem a mesterképzést majd a doktori képzést nagy jövő vár rám vagy fizetésben nem sok különbség lesz?

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:

És akkor mit akarsz vele?

Azért a doktori nem olyan, amire számítani kell. Még nem is tanulod, de már arra appellálsz, hogy mi lesz közel 10 év után?! LEhet hogy az egész nem is az, amire vágysz.

Mindig olyan szakot válassz, amivel több út áll előtted. Tanár nem akarsz lenni, akkor mi marad, ha mégse vesznek fel pl. masterre, vagy netán doktorira? Mert a létszám elég sok, magyar BA meg rengeteg van. És miből akarod finanszírozni ugye, mert még állami is csak a masterig van, utána neked kell fizetned. Vagy 25 évesen is a szüleidre hárítanád? Ezeket előbb mindenképp mérlegeld.

Amennyire tudom, a magyar szakkal sok elhelyezkedési lehetőség nincs, doktoráltakra se sok helyen láttam még igényt, persze mindennel lehet jól keresni, meg éhen halni is, ügyesség és kapcsolatok kérdése minden.

Nem az a célom, hogy eltántorítsalak a dologtól, csak fel akarom nyitni a szemed, mert itt ez azért nem egy mesevilág, ahogy minden úgy megy, ahogy te azt kitaláltad. :S Sok sikert!

2011. júl. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem úgy megy ahogy én azt kitaláltam. De mivel a reálhoz túl hülye vagyok, és a magyarszak az egyetlen lehetőségem. Épp ezért gondolom úgy, hogy ha már cska abból vagyok jó, ezért legyek belőle nagyon jó. Mennék én olyan szakra szívesen, aminél ezer lehetőség van, de, ha nem tudnék bent maradni, akkor fölösleges.
2011. júl. 22. 14:55
 3/3 anonim válasza:

A doktori képzésért nem mindenhol kell fizetni, vannak államilag támogatott helyek is, és valamennyi fizetést is adnak, a tanítás miatt, ami a része a phd nak.


A felsőoktatásban dolgozó tanárok a fokozatuknak megfelelő fizetést kapnak, tehát más a tanársegéd, vagy az adjunktus fizetése..ha a "ranglétrát" is végigjárod, akkor természetesen igen, magasabb az egyetemi tanárok fizetése.

Viszont odáig el is kell jutni... ha nem vagy jó a reál tárgyakból, nem csak a magyar szak van, van egy csomó más humán szak is: pl. andragógia, egyéb bölcsész szakok, média szak, nemzetközi tanulmányok,szociológia, társadalmi tanulmányok, stb. stb.

2011. dec. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!