Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy 2015-16-tól kötelező lesz a nyelvvizsga a felvételihez?

Figyelt kérdés
Nagyon, nagyon ritkán van olyan amiben egyetértek a kormánnyal, de ez még nem is hülyeség. A diákok harmada azért nem kap diplomát mert nincs meg hozzá a nyelvvizsgája, azon kívül az egyetemeken sokszor nincs is nyelvoktatás.
2011. júl. 22. 21:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Már jó is lesz...
2011. júl. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

És ha nem középiskolában csinálja meg akkor mikor?


Egyetemen amikor így is sok a tanulnivalója? A legtöbb szakon nincs nyelvoktatás. Így vagy maga tanul vagy tanárt fogad fel. Ezt középiskolában is meg lehet tenni. Sőt akkor még célszerűbb ugyanis az egyetem jóval többe kerül mint a közép. Sokan nem kapják meg a diplomájukat mert nincs nyelvvizsgája. Így ez is ki lenne küszöbölve.

A legjobb az lenne ha olyan nyelvoktatási rendszert dolgoznak ki (amit elméletileg ki akarnak), hogy középiskolában meg lehessen szerezni a nyelvvizsgát, mégpedig úgy, hogy módosítják a nyelvoktatást. Ami igazából nem árt már mert ez egy siralom.

2011. júl. 29. 22:35
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mint a kommunizmus... az alapötlet nagyszerű, ám a tanárok\vezetők alkalmatlansága és a diákok motiválatlansága tönkreteszi az egészet.
2011. júl. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%

"A legjobb az lenne ha olyan nyelvoktatási rendszert dolgoznak ki (amit elméletileg ki akarnak), hogy középiskolában meg lehessen szerezni a nyelvvizsgát, mégpedig úgy, hogy módosítják a nyelvoktatást. Ami igazából nem árt már, mert ez egy siralom."


Én is ezt szorgalmazom!

2011. júl. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz az ötlet, mert nekem sem volt nyelvvizsgám. És utolsó félévben kaptam észbe, hogy kell. Sok pénzbe került, de mellette még államvizsgára is készülnöm kellett. Hát nem volt olyan jó.

Ha ezt tényleg bevezetik, akkor viszont a nyelvoktatási szokásokat és megoldásokat át kell gyökeresen alakítani.

2011. júl. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!