Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen okj-s tanfolyam elvégzé...

Milyen okj-s tanfolyam elvégzéséért kapható plusz pont igazgatásszervezői szakon?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért akar diplomázni, ha az okj már meglesz a titkárnőid?

Az igazgatásszervezés magyar neve titkárnőképzés.

Ezért felesleges diplomázni, ha diplomázni akarsz keress egy jobb szakot.

2011. júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
első, tudnál olyan szakot javasolni helyette, ami szerinted megér egy diplomát és nem a reál tárgyak vannak túlsúlyban? tényleg érdekel, köszi!
2011. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogy mostanában valóban a gazdasági, mérnöki informatika vegyészi, gyógyászati vagy biotechnológiai vonal kapcsán mutatkozik nagyon erős kereslet a munkaerőpiacon, de ha hajlandó vagy bevállani némi nehézséget és tanulást akkor a humán szakok kapcsán is megtalálhatja az ember aszámítását.

Pl: az unokahúgom, orosz szakon végzett, aztán elvégzett egy tolmács MBA-t, szaktolmács lett és nem hiszed el, de 25 évesen 37.000Ft bruttó órabérért dolgozik és kapkodnak érte, mert nagyon keresettek az oroszul beszélő diplomások, ugyanez igaz a kínai nyelvre.

Ráadásul azt vállal el amit akar, nem vicc.

Állami szektorba felesleges kutakodni neki is csal 12.000Ft-os órabért ajánlottak egyet kettőt érdemes elfogadni, mert kapcsolatépítés de ennyi.

Különleges nyelvet kell választani mait itthon kevesen beszélnek.

Azért írtam az elején, hogyha hajlandó vagy tanulni, mert egyik sem az angol amit minden különösebb tanulás nélkül is el lehet sajátítani.

És ez csak egy péda volt az ezer közül amiből választhatsz, csak pálykép szerűen át kell gondolni és figyelni a hazai adottságokat.

Szóval ha valaki szemfülesés hajlandó tanulni akkor a humán területen is számtalan esélye van

Ha van még kérdésed írj.

2011. júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ez egy jó ötlet, de akinek nagyon nem mennek a reál tárgyak, annak általában nyelvérzéke sincsen olyan szinten hogy tolmácsként el tudjon helyezkedni.

amúgy nulla orosztudással kezdte az egyetemet?

más javaslat?

2011. júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy valakinek nincs nyelvérzéke, olyan van, hogy valaki lusta tanulni.

Igen nulla orosszal indult neki, egyébkén kémiából matekból, fizikából éppen csak átcsúszott a gimibe csakúgy mint németből, de rájött, hogy valamit kezdenie kell magával a reálcuccok kiestek és most mégis ott tart ahol.

A két legjobb barátnőm közül az egyik programozó matematikus összesen angolul beszél, mert nem érdekelte, a másik részvényárazással foglalkozik, és ő s csak angolul beszél, mert mindkettőjüket inkább a reál dolgok érdekelték.

Olyan nincs hogy valakit semmi nem érdekel, illetve van, de ha így van akkor időt és energiát kell áldozni arra, hogy elérd amit szeretnél.

Ez az utolsó kérdésed, hogy "egyéb ötlet" inkább arra utalt, hogy mondjak valamit, amiért nagyon nem kell megfeszítened magad mégis sokat fogsz vele keresni.

A humán területen manapság már ilyen nincsen, 10-15 éve még volt, de már nincs, ha ott el akarsz érni valami sokkal több energia befektetésre van szükséged, mint a reál területeken, mert ott nem kell kitűnni, viszont humán oldalon igen vagy olyat csinálni amit kevesen.

Szóval a válaszom az, hogy sajnos olyat nem tudok neked mondani ami ezek szerint a te elvárásaidnak megfelelne, számtalan lehetőséget sorolhatnék, de dolgozni és tanulni kell érte.

Nem bántani akarlak, de pl: Magyarország nem Amerika itt nem fog egy PR-os egész nap a legújabb rendi kis ruhában újságírókkal ebédelgetni, mert a PR ma Magyaroszágon konkurencia elemzésről, gazdasági előrejelzésről, hatékonyságelemzésből áll, így a legtöbb cég ilyen poziba gazdasági szakembereket alkalmaz.

Sajnálom, de ahhoz amit te elképzelsz, hogy viszonylag kevés energiabefektetés de dőljön a lé, ahhoz vagy jónak kell lenned a reál területen vagy nagyon jó kapcsolatok.

2011. júl. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem félreértettél, én már találtam magamnak olyan helyet ami érdekel és ami nekem való, tény hogy nem fogok vele jól keresni, de nem szeretném kihagyni az életemből! azért érdekelt a véleményed, mert második szakon gondolkozom. én nem vagyok teljesen hülye a reálhoz, meg a nyelvekhez sem, de különösebb vonzalmat sem érzek egyik iránt sem:D

tényleg jó ötletet adtál nekem, de nagyon sokan nem találnak maguknak megfelelő szakot, és hidd el, van olyan hogy valakinek abszolút nincs nyelvérzéke! nem azt mondom hogy ő nem tudja megtanulni a nyelvtant és bemagolni a szavakat, de nem fogja tudni úgy használni a nyelvet, hogy tolmácsként megéljen belőle.

csak elszomorító, hogy ezek szerint akinek nem megy a reál és nem képes anyanyelvi szinten beszélni egy idegen nyelvet se, annak nincs esélye, csak titkárnőként...

2011. júl. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!