Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik OKJ képzés a jobb? -...

Melyik OKJ képzés a jobb? - Újságíró 1. (2 év) - Marketing és reklámügyintéző (1 év)

Figyelt kérdés

Most érettségiztem, két OKJ-s képzés között nem tudok dönteni. Mindkettő nagyon érdekel.

- Megyei újságba a SÉTA program miatt sok cikkem jelent már meg és azt mondják nagyon jó érzékem van hozzá és tehetséges vagyok.

- Viszont marketinget tanultam 2 évig középsuliban és megfogott.


Melyikkel hová lehet elhelyezkedni a mai világban? És mennyi időbe telik?

Mindkettőt el akarom végezni csak a sorrend nem mindegy. Állítólag csak az első képzés ingyenes. A második után fizetni kell? Több sulit is kerestem ilyen szakokkal de sehol nem írnak árat.


2011. júl. 27. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Sziaa! Újságíró I. , azaz Minerva? :) Én is oda megyek.


Egyébként, ahogy írtad, az első OKJ-s képzés az ingyenes CSAK. Akkor javaslom, hogy a két évessel kezd. Az 1 éves az talán olcsóbb. Ennek is érdemes lenne utánajárnod. De azért várlak szeretettel, ha Minervába jössz. Jó móka lesz majd megbeszélni, hogy "igeen, te voltál, aki kiírta gyakorira. Ugye nem bántad meg?" Persze hogy nem. ;)

2011. júl. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A marketinggel sokan egyetemi végzettséggel sem tudnak elhelyezkedni. Szerintem felejtsd el. Újságíróképzés sok hasznosat tanítana, azonban ez magában kevés az elhelyezkedéshez, azonban ha már vannak kapcsolataid, valamekkora neved egy újságnál, akkor biztosan nem lesz gond.
2011. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
a marketinggel
2011. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
23éáves korodig akár mind a kettő ingyenesd kivéve ha ugyanabban a suliban végzed. ugy tudom
2011. júl. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"23éáves korodig akár mind a kettő ingyenesd kivéve ha ugyanabban a suliban végzed. ugy tudom"


- Rosszul tudod.

2011. júl. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!