Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet még szülésznő belőlem?...

Lehet még szülésznő belőlem? Érdemes még megpróbálnom? 23 éves vagyok, egyenlőre 8 általánossal. Most akarok érettségizni. Hol kellene érettségiznem?

Figyelt kérdés
Jó az, ha sima gimiben teszem le, vagy valami eü-s iskolában? Szülésznő képzés van estin, vagy levelezőn is? A lányom 8 hós, elég sokat voltam kórházban, és nagyon megtetszett a szakma.
2011. aug. 4. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég "sima" gimnáziumban is érettségizned, viszont előnyös az eü. szakközép abból a szempontból, hogy elfogadják a szakmai előkészítő tárgyból az érettségit a felvételihez.

Ezután az ápolás és betegellátás szak - szülésznő szakirányát kell elvégezned, ami több egyetemen is indul levelező tagozaton (pl. Debreceni Egyetem, Semmelweis Egyetem stb.).

Kitartást és sok sikert kívánok a megvalósításához!

2011. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elég gimnáziumban érettségizned,érettségizz minél jobban aztán próbálj meg bekerülni valamelyik egyetemre levelezősre ápolás és betegellátás- szülésznő szakirányra.Ez 4 éves képzés,de gondolom ha mindenképpen ez szeretnél lenni akkor megéri rááldozni az időt. Sok kitartást kívánok hozzá!
2011. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen!Már a helyesításodból is leszűrhető, hogy különb vagy, mint némely egyetemista. :)

Érettségizz jól, és simán bekerülsz! Hajrá!:)

2011. aug. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"ami több egyetemen is indul levelező tagozaton"


Azért azt jó, ha tudod, hogy csak Pesten lehet mindenféle előképzettség nélkül levelező szülésznő szakra jelentkezni. Vagyis, ha nincs szülésznői végzettséged és/vagy nem dolgozol szülészeten, akkor csak nappalin tudod megcsinálni.

De szerintem mindenképp érdemes megpróbálnod, ha tényleg ez az álmod.

Egyébként én meg idén kezdem el ezt a szakot sokkal idősebben, mint te fogod, ráadásul 3 gyerekkel...

Sok sikert! :)

2011. aug. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
16%

hát én lebeszélnélek...

anyám szülésznő, így valamennyire én is képben vagyok:

fizetés rettenetesen szar, hálapénz nuku, azt úgyis csak az orvosok kapnak, muszáj 12 órázni és manapság többnyire csak cigányok járnak szülni, akiknek a retkes-gombás pináját kell majd matatnod egész nap, és akik úgy mennek vizsgálatra hogy előtte hetekig nem is fürödtek. ha ez nem lenne elég, pluszban ott az óriási felelősség, mert ha valamelyik műtétes kipurcan netán, azért te leszel a felelős, mert az orvosok konkrétan leszarják, és nem is foglalkoznak azokkal akik nem csengették ki a "díjukat".

magyarországon az egészségügyben dolgozni szerintem az egyik legszarabb dolog

2011. aug. 29. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hova valósi vagy?

Estin csináld meg (az érettségit)

2016. nov. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!