Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges egy évvel hamarabb...

Lehetséges egy évvel hamarabb elvégezni a gimnáziumot?

Figyelt kérdés
5 éves képzésre mentem, de már nagyon megbántam, mert úgy érzem csak vesztegetem ezzel az időmet, és szeretnék akkor elballagni, mintha csak 4 éves képzésre mentem volna. Most még 3 évem lenne hátra, de 2 alatt be szeretném fejezni. Lehetséges?
2011. aug. 4. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Persze, csak akkor magántanulónak kell lenned, folyton tanulnod kell meg vizsgáznod, emellett mindenki totál zakkantnak fog tartani, amiért ezt bevállaltad... Én nem cs*sznék el 2 évet, inkább kiélvezném azt a 3 évet, ami hátravan :-) 1 év nem a világ.
2011. aug. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én most megyek angol nyekre, vagyis 5 évesre. És nézd ennek az 5 évnek a jó oldalát:

1 évvel több időd van kitalálni, mit akarsz

1 évvel hosszabb lesz a gimi

:D

2011. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Meg lehet, én két év alatt csináltam meg, 16 évesen érettségiztem.Nem vagyok zseni vagy csodagyerek, félre ne értsd.

Nem voltam magántanuló, elsőben év végén vizsgáztam a másodikos anyagból, így amikor a többiek másodikosok voltak akkor én akkor kezdtem a harmadikat, áprilisban vizsgáztam a negyedikes anyagból és májusba érettségi.

Nem volt egy nagy mutatvány, pedig nem rossz suliba jártam.

Sok neves sportolónk is csinálta ezt.

Lehet magántanulói vagy nomráls státuszban is csinálni.

2011. aug. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, gratulálok! Hogyan tudtad megtanulni az anyagokat?:O
2011. aug. 4. 23:02
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó! Nagyon király vagy! Hogyan csináltad? Nálunk nem is tudom elképzelni h ilyen lehetséges.

Biztos nagyon ambiciózus vagy. Kíváncsi vok mi hajtott előre. Hogy tudtál ennyi motivációt összeszedni?

Nagyon szimpatikus a hozzáállásod, kár h nincs ilyen barátom:D

2011. aug. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Köszi szépen a dicsérő szavakat, bárcsak megérdemelném.

Tényleg higgyétek el nem vagyok zseni.

A sztori a következő:

Előrebocsájtom nem vagyok pénzes apuci féltett gyöngyszeme, itthon is csórók voltunk, meg kint is.Tanár gyerek, apai részről, ráadásul, mindkét szülő olyan helyen dolgozik, hogy gyennyesre sikkaszthatná magát, de ahogy a nővérem pasija szokta mondani "hót becsületesek", ezt körülbelül olyan hangsúllyal, mintha azt mondaná, hogy lúzerek.na mindegy!

Sztm nem azok, nekem ők követendő példát mutatnak.

Na de a lényeg az, hogy amikor nyolcadikos voltam apa megpályázott egy kutatói programot a tanszékkel közösen, ő amolyan hóbortos professzor típus és még azon a nyáron kiderült, hogy megkapták a támogatást, de öt éves a kutatói projekt és ennek több, mint a felét kint kell töltenie az Államokban.

Akkor a nővérem már éppen a harmadikat kezdte a gimiben és a szüleim meg arról beszéltek, hogy a tesóm két év múlva már érettségizik, ő kimehetne apával az érettségi után, anya meg itthon maradna velem, míg leérettségizek.

De mondtam, hogy lóf@szt, ha ők mennek én is megyek, ráadásul apunak anyu nélkül valahol huzamosabb ideig meglenni halott ügy.

Én imádom az apámat, nagyon okos de veszett önállótlan, a hétköznapi élet dolgaiban elképesztő mennyire nincs képbe.

Ráadásul akkor a nővérem kapcsán szóba jött, hogy kint elkezdhetné majd az egyetemet és neki sem lett volna ideje aput pesztrálgatni.

De se apu se anyu nem ment bele, hogy kint folytassam, majd a gimit, egyébként jogosan, mert tényleg gáz kint a középiskolai oktatás, ha nem tudsz magániskolába járni, arra meg nem volt pénz.

Persze én sértett voltam és végtelenül durcás, de ők hajthatatlanok voltak, így utólag azt mondom szerencsére.

Aztán augusztus végén azt mondtam anyunak, hogy nézzen utána, hogy hogy lehet két év alatt leérettségizni, mert anno olvastam egy hirdetést a Metro-ba, hogy a felnőtteknél van ilyen megoldás, előrehozott vizsgákkal/ akkor még csak 14 voltam, fogalmam sem volt, hogy hogy megy ez/.

Anyu eleinte eléggé ellene volt, mert félt, hogy beilleszkedési problémáim lesznek, ha magántanuló leszek, de bement az igazgatóhoz a nyitó napon és elmondta, hogy mi a terv és megoldható lenne-e így magántanulói státusz nélkül, mert elméletileg a közoktatási törvény lehetőséget ad rá.

Úgyhogy elkezdtem, mint elsős és már az első hónapban elkezdtem párhuzamosan tanulni a másodikos anyagot, tesóm tudott segíteni, mert neki még nagyon friss volt, és a rizsa tárgyaknál igazán mindegy, a matek, fizika meg kémia nálunk "családilag megy" kötelező jelleggel.Azt hiszem genetika.

Bár fura, mert apám például nem tudta nekem elmagyarázni, hogy a logaritmussal mi is a helyzet, de fejben kiszámolta 20 mp alatt ha ránézett a feladatra.Agyrém, komolyan!:o)

Na én nem számoltam ki fejbe félre ne értsetek, azóta se.:o)

A lényeg a lényeg, hogy év végén különbözeti vizsgát tettem, nem voltam magántanuló és az átlagom sem ment egyik évfolyam anyagából sem 4,4 alá.

Különben egyszer vizsgázni egy évben könnyebb, mint végig tanulni egy évet a millió feleléssel meg dolgozattal, végül a nővéremmel együtt érettségiztem és kiment együtt az egész család.

Kint egy egyetemi előkészítőbe jártam két évig, hát nem volt egy agysebészet képzelhetitek.

Tanulni azért kellett mert ők nagyon részletesen veszik az angol irodalmat és a töri is más náluk pl, de matekból két évig bele se néztem a könyvbe és 100%-os teszteket írtam.

A kémia vizsgán ilyen kérdések voltak, hogy a durranógáz képlete és írjuk le a folyamatot a saját szavainkkal.

Itthon 7. osztályos tananyag, itt egyetemi előkészítőn záróvizsgakérdés.

Persze vannak nagyon erős specifikus előkészítők, de azok marha drágák.

De visszatérve az itthoni vizsgákra, én nem mondom, hogy nem kellett tanulni, mert kellett és a tesóm sem tudott mindenben segíteni, mert ő kissé hadilábon áll a szorgalommal, de higgyétek el, hogy aki egy közepesen erős általánost kb 4.5 feletti átlaggal meg tudja csinálni annak ez sem okoz gondot, csak elhatározás kérdése az egész.:o)

Na ugye, hogy nem is vagyok akkor nagy szám, de azért aranyosak vagytok.:o)

2011. aug. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

23:12 vagyok


Dehogynem! Tudod milyen nehéz egyáltalán maga az elhatározás hogy 2 év alatt 4 év anyagát kell megtanulni?? Más azt mondta volna hogy meg vagyok őrülve, pedig én nagyon örültem volna neki anno. Nekem van egy öcsém akivel állandóan matekozok mert nem megy neki pedig csak akarnia kellene. Amikor tanulunk hamar megérti csak nem érdekli ez az egész tudod milyen kezelhetetlen meg nehéz ilyenkor vele?

Neki az lehetetlen lenne hogy 2 év alatt végig csinálja azt amit te. :(

Ezért is irigyellek mert én tudom hogy ez nem kis teljesítmény ám. Meg ez a határozottság is csodálatra méltó.

Még mindig kint vagy amerikában? milyen volt? Mit csináltál kint? mesélj valamit létszi!:D

Hány éves vagy? Fiú/Lány?


20/L

2011. aug. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem nem amikor 19 voltam hazajöttünk.Ennek már hét éve, azóta itthon jártam egyetemre, előbb Corvinus GTK aztán most ELTE, mindkettő levelezőn, mert dolgozni kell mellette, nincs mese.

Nem rossz különben kint de az a baj, hogy minden a pénzről szól.

Ha nincs pénzed, nincs jó oktatás, nincs jövőd, nincs jó egészségügyi ellátásod.

Vannak ösztöndíjak, de egy ösztöndíjra 1000 jelentkező van és nagyon durva a szórás.

Én egy évet jártam csak kint egyetemre kint is GTK, de nekem hiányzott Magyarország, tesóm kint diplomázott és a pasija is kint él, ő is magyar, teljesen véletlenül ismerkedtek meg kint, amikor a tesóm az utca közepén fennhangon káromkodott a telefonba magyarul.:oDDDD

Egyébként éppen velem üvöltözött, mert kissé leszedáltam a kocsiját, amiért egy évig melózott.Jó, hát új volt a jogsim és gyakorolni akartam.:o)

Egyébként szerintem itthon ha beszélsz legalább három nyelven folyékonyan és van egy pénzügyi diplomád itthon sem nehéz érvényesülni.

Veled mi a helyzet?Mit csinálsz?Merre tanulsz?

2011. aug. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Ja és a női nemet képviselem.:o9
2011. aug. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

:D akkor végülis neked köszönhető h összejöttek.

Én a PTE KTK-n fogok most tanulni szeptembertől levelezőn. Sajnos nincs más lehetőségem nekem se mert muszáj dolgoznom. Most próbálok vmi munkát szerezni.

Eddig is a PTE KTK-n voltam csak FSZ szakon. Kereskedelmet tanultam és szakirányban megyek tovább.

Próbálom rendezni az életem :D csak hát mindig vmi közbe jön. De hiszek a pozitív hozzá állásban. És pontosan amiatt tudok így gondolkodni mert vannak olyanok mint pl: te akik ilyen dolgokat visznek véghez. Erőt ad! Úgyhogy köszi!

2011. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!