Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyed mellett miért nem folytat...

Gyed mellett miért nem folytathatom az iskolát, ami felnőttképzésben folyik, és én fizetek érte?

Figyelt kérdés
Esti tagozaton vagyok OKJ-s képzésben ami 3 éves. Most szeptembertől van az utolsó évem, de most fogok szülni is, de azt mondják, hogy nem folytathatom, mert gyed mellett nem járhatok gyakorlatra, és ezért az iskolát sem folytathatom, csak ha halasztok egy évig!
2011. aug. 10. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség, amikor szültem pont ugyanúgy voltam mint Te, egy évem volt vissza.( Esti okj-képzés). Bejártam hetente egyszer iskolába, és volt összesen hat hét szakmai gyakorlatom is! Mondjuk én gyest kapok csak!
2011. aug. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ava87 ***** válasza:
A gyakorlatért kapsz pénzt? Mert akkor valószínűleg azért. Ugyanis GYED mellett semmilyen kereső tevékenységet nem folytathatsz (kivéve szerzői jogdíjak).
2011. aug. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem kapok érte pénzt! Hetente kétszer kell iskolába menni, és mellette van gyakorlat, de azt úgy osztom be ahogy nekem jó! Addig édesanyám vigyáz a babára, de közölték velem az iskolába, hogy a kettő nem egyeztethető össze, mivel a gyakorlat munkának számít.
2011. aug. 10. 10:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt ki mondta? Nem igaz, ha nem kapsz érte pénzt, járhatsz gyakorlatra.
2011. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A szakmai felelős, és az iskola igazgatója!!

Tud valaki erre mondani valamilyen jogszabályt?? Vagy bármit, amibe tudok kapaszkodni, és arra érvelni, ha nem engedik meg a folytatást!?

2011. aug. 10. 10:24
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem a legjobb ha megkérdezel egy ügyvédet, mert biztos hogy nincs igazuk! egyébként nekem is volt olyan osztálytársam aki gyeden volt, én pedig gyesen. És semmi baj nem volt!
2011. aug. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
egyébként úgy szól a törvény: " gyed alatt nem folytathatsz keresőtevékenységet". de Te nem keresel vele egy forintot sem! Lehet hogy arról van ám szó hogy kaptok a gyakorlatért pénzt, csak az iskola lenyúlja!! Erre nem gondoltál?
2011. aug. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ava87 ***** válasza:

Akkor az iskolában rosszul tudják a vonatkozó szabályokat. Nem dolgozni nem szabad a GYED alatt, hanem pénzt keresni. Ha valaki passzióból, önként dolgozik, azt a világon semmi nem tiltja GYED alatt sem.

Szerintem mutasd meg bent, hogy mi vonatkozik erre:

A jogosultsági feltételek fennállása esetén sem jár a szülőnek a gyermekgondozási díj,

 ha bármilyen jogviszonyban díjazás – kivéve a szerzői jog védelme alatt álló alkotásért járó díjazást

– ellenében munkát végez, vagy hatósági engedélyhez kötött keresőtevékenységét személyesen

folytatja, vagy

 ha munkavégzés nélkül is megkapja teljes keresetét, vagy

 ha egyéb rendszeres pénzellátásban részesül (rendszeres pénzellátás: táppénz, terhességigyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, nyugdíjszerű ellátás, baleseti táppénz, hadi-és nemzeti

gondozottak pénzellátása, gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás, időskorúak

járadéka, álláskeresési támogatás, rendszeres szociális segély, ápolási díj, stb.). Nem vonatkozik ez a

kizáró ok arra, aki álláskeresési járadékot vagy álláskeresési segélyt, illetve aki vállalkozói- vagy

munkanélküli járadékot, vagy álláskeresést ösztönző juttatást kap.

 ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (bölcsődében, családi napköziben, házi

gyermekfelügyeletbe) helyezték el, kivéve a rehabilitációs, habilitációs foglalkozást nyújtó

intézményi elhelyezést,

 ha a gyermeket ideiglenes hatállyal a jogosult háztartásából elhelyezték, átmeneti vagy tartós

nevelésbe vették, továbbá 30 napot meghaladó időtartamra bentlakásos szociális intézményben

helyezték el,

 a jogosult előzetes letartóztatásban van, vagy szabadságvesztés, elzárás büntetését tölti.


[link]


Na szóval, te nem díjazás ellenében végzel munkát, és nincs napközbeni ellátást biztosító intézményben sem a gyerek. Szóval semmi akadálya a dolognak. Ezt próbáld meg megértetni az iskolával is.

2011. aug. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Utolsónak külön köszönet, mert így reménykedni tudok, hogy van esély, hogy folytathatom!
2011. aug. 12. 01:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!