Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldön a szakács, pincér,...

Külföldön a szakács, pincér, ápoló vagy idegenvezető okj-vel érhetnék el többet?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:

én ha most tanulni akarnék szakács vagy cukrász szakmát választanám, szerintem ezek lehetnek versenyképesek külföldön...

persze jól és különlegesen kell csinálni, meg hát nyelvet mindenképp kell beszélni

2011. aug. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szakács külföldön is csak idény munka. Max fél évig keresel normál pénzt.

Igazából attól függ, hogy hova mész. Pl angliában az ápoló többet keres mint egy szakács egy átlag étteremben.

De pl ha egy turista központba mennél szakácskodni vagy pincérkedni, akkor... (bár nagyon nehéz bekerülni)

De hát nem tudhatod előre, hogy mivel kapsz munkát. Ezek közül csak az ápoló amire biztosan van kereslet külföldön.

2011. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mert most egyenlőre még tanulok egyetemen, itt még van 3 évem, de tisztában vagyok vele, hogy ahhoz hogy a diplomámmal állásom legyen nagy szerencsére vagy kapcsolatokra lesz szükségem..ezért az egyetem mellett szeretnék elvégezni egy okj-t is, amivel külföldön lehetne boldogulni, mert ha nem muszáj nem mennék el az országból, de hát valamiből élni kell majd. egyébként a diplomámhoz az idegenvezetés kapcsolódna leginkább, de én is arra tippelek, hogy a másik 3-mal jobb helyre kerülhetnék.
2011. aug. 22. 20:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én hasonlóképp vagyok mint te. Én úgy akarom csinálni, hogy elvégzem a szakács OKJ-t (mindig is szerettem főzni) illetve egyetemen az ápolói szakot. Aztán majd meglátom, hogy melyikkel megyek többre. Viszont külföldön ez a két szakma viszonylag keresett.
2011. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pincér
2018. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!