Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Beiratkoztam egy suliba esti...

Beiratkoztam egy suliba esti tagozatra, ahol azt mondták, hogy az 1. szakma ingyenes. De csak ma derült ki, hogy mégsem az.155ezer ft az éves tandíj. Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
Már kifizettem a diákigazolványt,és az alapítványi díj 1 részét.
2011. aug. 23. 22:47
 1/10 anonim válasza:
Melyik suli, melyik szakma, van már szakmád?
2011. aug. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs még szakmám. Esti tagozaton az első OKJ-s szakképesítést szerző felnőttek kapnak ugyan állami támogatást, de ez nem fedezi a teljes képzési költségüket, ezért nekik 12.000,- Ft/hó. Ez van írva az oldalukra. Viszont a beiratkozásnál ezt senki sem mondta. Netre is csak hétfőn kerüld fel ez a kis módosítás... :S
2011. aug. 23. 23:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Esti oktatások többsége fizetős sajnos, de tudtommal ha még nincs szakmád akkor ingyenesnek kell lennie.
2011. aug. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nem írtad, hogy melyik suli és melyik szakma. Van esti tagozta több sulinak, ha iskolarendszerben szerzel OKJ szakképesítést, akkor ingyenes, ez biztos és esetleg a vizsgadíjért kell fizetned,pl egy suli így hirdeti. Ha esetleg elárulod a szakot, akkor tudok ajánlani olyan sulit, ahol van ez a szakma.
2011. aug. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem a szakma volt a lényeg,hanem a suli,hogy közel legyen. Nem akarom leírni a nevét,bocs. Új sulit meg már nem találnék. Azt hiszem már sose lesz szakmám. :( Pedig érettségivel nem tudok munkát találni.
2011. aug. 23. 23:10
 6/10 anonim válasza:
Menj nappalira, akkor egy másik szakmára. Ott tuti ingyenes.
2011. aug. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Arra már nem mehetek,mert elmúltam 22 éves.
2011. aug. 23. 23:25
 8/10 anonim ***** válasza:

de ha ez ekkora gond, miért fizettél be pénzt? :/

amúgy igen, az esti/levelezős képzések többsége fizetős...

2011. aug. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mert nem mondták,hogy fizetni kell! :/ Én meg honnan tudhattam volna?
2011. aug. 24. 09:17
 10/10 anonim válasza:

23 éves korig csak és kizárólag nappalin ingyenes az oktatás !akkor, ha nincs szakmád.

ha estire,levelezőre mész,fizetős,ha elmúltál 23 és nincs szakmád akkor is fizetős!

sajnos ez van..nem értem okj-ra miért nem lehet diákhitelt felvenni...

2011. aug. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!