Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-BTK japán szak vagy...

ELTE-BTK japán szak vagy ELTE-PPK pszichológia?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik szak lesz kifizetődőbb, melyikre érdemesebb járni? Melyikkel tudsz többre menni az életben?
2011. aug. 28. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább a pszichológiával. De nekem a japán is tetszik :)
2011. aug. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ELTE japán nagyon menő mostanában, sokan kérdezgetnek róla, és mindenki azt írja, hogy rossz nagyon az oktatás ott, de szerintem még mindig többre mész vele, mint a pszichológiával, mivel annyi van belőle, hogy...
2011. aug. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
szerintem egyik se, inkább kínai, nemsokára amerikát is megelőzik
2011. aug. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó, lehet Kína a befolyásosabb mostanában, de japán szakon amúgy is kötelező egy másik keleti nyelvet tanulni, ott pedig lehet a kínai...
2011. aug. 29. 11:01
 5/6 anonim válasza:
100%
Japán szak mindenképp, a pszichológia telített pálya, még protekcióval is nehéz munkát találni. Nyitott előtted a világ, mert több munkaszektorban hasznosíthatod a japán tudásodat.
2011. aug. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem egyik se... A pszicho telített pálya, sima pszichológusi diplomával alig mész valamire. Főleg, hogy a bolognai rendszerrel hála a 3 év után csak viselkedéselemző leszel, amire jóformán alig van kereslet. Én ahogy tudom viselkedéselemzőként nevelési tanácsadóba lehet elmenni, de az eddig is meg volt, hogy kiket vesznek fel nevelési tanácsadóba, tehát senki se fog egy viselkedéselemzőért ugrálni (ami ráadásul új szakma, tehát emiatt is bizonytalan)....Utána még mindig kérdéses, hogy felvesznek e egyáltalán mesterképzésre. Ha azt elvégzed, akkor pedig egy telejesen telített területtel szembesülsz. Közintézményekben legalábbis teljesen telített a pszichológusi pálya. Nyithatsz magánvállalkozást, de oda meg senki se fog menni, mivel kezdő vagy- na meg a mai gazdasági helyzetbe, szerintem senki se fog pszichológushoz menni, hogy elmondja a nyomorát, aztán meg fizessen 10ezer forintot, ezáltal meg még nyomorultabbul érezze magát.... A japán szak nem rossz szerintem. Bár van ott ismerősöm, ő kifejezetten utálja, nagyon pesszimistán látja vele a helyzetét, azt mondja már előre érzi, hogyha jövőre végez nem fog vele munkát találni ( a felsőbbéveseknek se sikerült és nem is tanult meg normálisan japánul). Én úgy gondolom azért távol-keleti nyelveket tanulni igenis van értelme, csak nem szabad ezzel leragadni. Én valahogy úgy képzelném el, hogy nyelvvizsgát teszel mondjuk japán- kínai nyelvekből, aztán még elvégzel valami gazdasági szakot mellette. Vagy továbbmész mesterszakra- forditó/tolmács szakirányon. Ez is baromi munkás, dehát attól függ mennyire akarod....
2011. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!