Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezekkel a jegyekkel felvennéne...

Ezekkel a jegyekkel felvennének főiskolára?

Figyelt kérdés

11 osztály év vége

Matek 4

Magyar 3

Nyelv 3

Idegen nyelv 4

Töri 5

Infó fakt 5


12 osztály év vége

Matek 4

Magyar 3

Nyelv 3

Idegen nyelv 4

Töri 4

Infó fakt 5


Érettségi eredmények

Matek 3

Magyar 3

Nyelv 3

Idegen nyelv 4

Töri 4

Infó fakt 5


Ezekel a jegyekkel milyen főiskolákat és milyen szakokat érdemes megcéloznom?

Főleg Pestre gondolok azon belül szinte bármi érdekel.


2011. szept. 2. 17:38
 1/7 anonim válasza:

legtöbb helyre magyar/töri/idegen nyelvet kérnek,és azokat számolják be

ezek alapján nagyjából belőheted a helyed de ilyen eredményekkel,hááát nemtudom...

2011. szept. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szinte bárhová felvesznek már bárkit. Oda, ahová nincs nagy túljelentkezés. A műszaki főiskolásokat is kérdezgettem és mind hármas volt matekból.
2011. szept. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát így 1. ránézésre sztem az érettségi duplázással nagyobb esélyed lenne.

Olyan szakra menj amihez kötelező az infó + töri vagy idegen nyelv.

Pesten van elég sok lehetőség, de nem lesz nehéz választani kart aztán szakot ha ezekre szűkíted a kört.

Felvin van pontszámító kalkulátor még be sem kell jelentkezned számítsd ki a pontos pontszámodat azzal még jobban szűkíted a kört.


Sok sikert hozzá!

2011. szept. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


ide bepötyörgöd az eredményeidet, kiválasztasz egy szimpatikus iskolát és egy szimpatikus szakot ott és kidobja, hogy mennyi pontod lenne az adott szakra.

Ha előtte regisztrálsz is az oldalra, akkor elmentheted az eredményeid és nem kell minden egyes keresésnél újra beirogatni.

Ha ezzel megvagy, akkor itt [link] megtalálod, hogy idén mennyi pont kellet oda.


Nem kell feltétlenül a jegyeid alapján eldöntened, mert ha tetszik egy szak és mondjuk kevés rá a pontod, akkor leteszel egy nyelvvizsgát, esetleg újra érettségizel valamelyik tárgyból. Én is jövőre megyek javítani a négyes angolom, hogy felvegyenek közgázra :)

2011. szept. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jaja köszi felvi-n kiszámoltam, de az a kiválasztott iskola függvényében mutatja a pontszámot és így sem tudom, hogy lenne-e rá esélyem, ezért kérdezem inkább azt, hogy ezekkel a jegyekkel milyen főiskolák között tudnék dönteni.


köszi az eddigi válaszokat

2011. szept. 2. 17:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem annyira nem tükrözi az érettségi jegy a tudást, én pl. 5-ös lettem magyarból, pedig nagyon nem szerettem, 4-es matekból, amiből mindig jó voltam, érettem, 3-as fizikából, amire a legtöbbet tanultam, és azt hittem, hogy közel 100% lesz....

Most mérnökin fogok végezni (matek, fizika és KÉMIA kell ide, utóbbit soha nem szerettem, de megtanulom, mert a szakma nagyon érdekel).

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy attól, valaki középsuliban humános inkább, attól még lehet belőle jó mérnök, vagy fordítva.

Először is szerintem válassz ki pár szakmát/szakot, ami tetszene, függetlenül a pontszámoktól, meg hogy milyen érettségi tárgyakat kérnek, és utána szűkítsd le a listát, hogy tényleg hova van esélyed bejutni.

Sok sikert!

2011. szept. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze szerintem is lehet valakiből jó mérnök humán beállítottsággal mindig is így gondoltam csak a kérdező azt kérdezte milyen szakokat érdemes megcéloznia és az eredményei inkább talán csak a humán szakra lenne a legjobb bár a többiből sem rossz egy újra érettségi vagy nyelvvizsgával az is esélyes.
2011. szept. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!