Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újságíró szeretnék lenni. OKJ...

Újságíró szeretnék lenni. OKJ vagy kommunikáció és médiatudomány szak?

Figyelt kérdés

Újságíró szeretnék lenni.Melyik a jobb?Melyikre érdemesebb menni?El lehet valamelyikkel helyezkedni?Mennyit érek velük?Esetleg van ennél a kettőnél jobb?Érdemes újságírónak menni?Okokat is kérnék.

Más:Az újságírást lehet valahogy a zenével párosítani?


2011. szept. 4. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Ismerős nélkül reménytelen,tök mindegy milyen diplomád van.
2011. szept. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Mennyi idős vagy? Írtál már valaha, vagy csak kitaláltad, hogy szeretnél az lenni. Van fogalmad arról, hogy melyik az a terület, amiről szívesen írnál, vagy csak újságíró akarsz lenni?
2011. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
médiatudomány, és sajtó szakirány. az meg, hogy ismerős nélkül esélytelen, oltári nagy baromság.
2011. szept. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is hülyeség, hogy ismerős nélkül esélytelen. egy jó újságíró azért nem olyan, hogy bármilyen idiótával lehet pótolni. legalábbis az igényesebb helyeken. olvass sokat szépirodalmat.
2011. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Abban igazatok van, hogy nem igaz, hogy ismerős nélkül esélytelen. Abban is, hogy az igényes újságíró nem pótolható, de a mai magyar médiavilágban hány ilyen van? Már a nagyobb hírportálok(index, origo) is olyan színvonalon vannak, hogy csak népbutításra jók. Az újságíráshoz elhivatottság kell. Rengetegen találják ki, hogy újságíró leszek, mert az milyen menő úgy, hogy előtte soha nem írtak semmit. Na így nem lehet sokra vinni.
2011. szept. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is újságíró akarok lenni, kilencedik osztályos korom óta. Írtam már cikket, magyar szakon szeretnék továbbtanulni. Kommunikáció semmit nem ér, én is oda akartam menni, aztán lebeszéltek róla. Nekem van ismerősöm, rokonom, talán ő segít, ha szépen megkérem - főszerkesztő egy bp-i lapnál.

Elárulom én hogy szeretnék eljutni az álmomig, hátha segítenek Neked.


ME - BTK - magyar

nyelvvizsga

közbe vagy utána OKJ

rokon segítsége

2011. szept. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Mit szeretnél a magyar szakkal? Ha úgyis elvégzel egy OKJ-t( gondolom újságíróit szeretnél), akkor teljesen felesleges magyar szakra menned, mert nem fogod tudni használni. Azt javasolnám mindkettőtöknek, hogy találjátok ki, melyik az a terület, amiről írni szeretnétek, és olyan szakra menjetek. Én pl. gazdasági újságíró szeretnék lenni, ehhez végzek jelenleg két szakot fősulin, és egyik sem kommédia. Ehhez képest már most, a második évem elején kaptam egy állásajánlatot, ami szakmába vág. Legyetek kitartóak és ragadjatok meg minden lehetőséget. Így még ismerős sem kell. Már az elején kapcsolatot kell építeni, és nyitott szemmel járni, akkor sikerülhet.
2011. szept. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Fontos az, hogy mennyire akarod ezt az egészet. Írtál már valaha? Esetleg publikálták már valahol? Az ilyen légbőlkapott "újságíró akarok lenni" gondolatokból semmi nem lesz.

De fontos látni, hogy ilyen kommédia szakon túl sokan is végeznek. Az OKJ-re most had ne térjek ki, ugyanis van OKJ DJ képzés is.


Szerintem ehhez tehetség kell. Ha csak odamész az egyetemre tucatemberkedni és végzel egy 3as diplomával akkor nem lesz melód. Ha odateszed magad, írsz, és még az egyetem alatt felfigyel rád valaki, akkor csinálhatsz karriert. Itt azonban figyelmeztetnélek a túlzott önbizalom veszélyeire is. Nem mindenki tehetséges, aki azt gondolja magáról.


Hasonló logika alapján gondolkodnak egyébként a kommédiásokon kívül a nemzetközi tanulmányok szak hallgatói is. Az a téveszméjük, hogy diplomaták lesznek, pedig dehogy lesznek.... igaz ott a kapcsolatok még sokkal fontosabban, én pl még nem láttam tehetséges diplomatát. :)


Ha mindenképpen ez az életed, akkor CSAK felsőoktatásba menj. Tegyél ki magadért, és írj, legyél a legjobb. De ne szerinted, hanem a többiek szerint... ez bár lelkesítően hangzik, nem olyan egyszerű...

Azonban ha kicsit is érdekel más, mondjuk reálosabb vagy idegennyelvesebb szak, akkor a biztos(abb) megélhetésért előbb azt végezném, és csak másoddiplomaként a kommédiát.

2011. szept. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az a lány vagyok, aki mondta, hogy magyar szakra szeretne járni. Az ötletem nem légből kapott, mint említettem, publikáltam már egy cikkemet is, igaz nem olyan újságban, amit hétmillió ember olvas, hanem egy kisebb netes csoportnál. [link] Nem mondanám világklasszisnak, de akik olvasták, azoknak tetszett és nagyon szeretik a stílusomat. Magyar szak azért jó Nekem, mert mindenáron tanulni szeretnék - idegennyelven nem állnám meg a helyem, és reálon sem, így marad ez. Magyar tanárom szerint is meg tudnám csinálni. Az OKJ meg egy mellékes plusz lenne - nyelvvizsgát pedig csak a későbbiekre tervezek, mikor már annál a szintnél tartok.
2011. szept. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%
egyik végzettségtől se lesz több esélyed arra, hogy újságíró legyél. semelyik híres újságíró nem OKJ-t meg kommédia szakot végzett..
2011. szept. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!