Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ötödikes gyerekek mennyire...

Az ötödikes gyerekek mennyire tudják már egyedül megtanulni a szóbeli anyagokat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a természetismeretre és a történelemre.

Baj, ha a szülő tanulja vele?


2011. szept. 18. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szülőnek ilyenkor az a dolga, hogy szép lassan megtanítsa a gyereket egyedül tanulni.

Tehát gondolok itt arra, hogy lassan el kell kezdeni kicsit magára hagyni, és majd kikérdezni, tippeket adni, hogy tanuljon...

Nekem harmadikig tanult velem anyukám, aztán már nem, és én jobban is szerettem egyedül. Még negyedikben kikérdezett, mondta esetleg, hogy na ezt még tanuld kicsit. Ötödikben már abszolút önállóan csináltam. De én ezt szerettem, biztos nem mindenki. Ismerek olyat, akivel még 8.-ban is együtt tanultak. Mondjuk azt már kicsit furának találtuk, de hát mindenki csinálja, ahogy ne jól esik.

De szerintem egy idő után már a szülőnek is van jobb dolga, mint újra kijárni az általánost. :P

2011. szept. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hú, hát lett benne pár hiba, most olvasom vissza. :P Bocsi, álmos vagyok.

De azért remélem, hogy a lényeg érthető. :)

2011. szept. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
2011. szept. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy ötödikes gyereknek,már önállóan kell tanulnia.Már elég nagy ahhoz,hogy önmaga tanuja meg.Nagyobb dolgozatoknál,felelések elött ki kérdezhti a szülő,de minden nap ott ülni mellette már szerintem sok.Én már elsőben első hét után önállóan tanultam,mert nagyon idegesített az anyám.Mégis mindig kész volt leckém,soha nem kérdezték ki,mert nem volt szükségem rá.
2011. szept. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már harmadik osztálytól egyedül tanultam, ekkor még anyukám kikérdezett, negyedik osztálytól viszont csak ha én kértem, hogy had mondjam fel. Mindig 4-es 5-ös tanuló voltam, szerencsés vagyok, mert viszonylag könnyebben tanulok. Szerintem nem baj, ha a szülő segít a tanulásban, amíg szükség van rá, tanulni is meg kell tanítani a gyerekeket. Előbb-utóbb azonban magára kell hagyni, hogy egyedül is menjen. A egyik ismerősünknél a lány 14 éves, és még mindig úgy tanul verset, hogy az anyja olvassa fel neki, a kötelező olvasmányokat pedig a mamája, mert állítólag csak úgy érti meg, hogy mi van benne. Na ez az amit már erős túlzásnak érzek!
2011. szept. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én mindig egyedül tanultam, sosem esett nehezemre a tananyag elsajátítása, elég okos gyerek voltam. Ötödikben jött be először az, hogy szóban is feleljünk, meg ugye a történelem, és attól kicsit tartottam. Így pár hétig úgy csináltuk anyukámmal, hogy ha megtanultam az anyagot, akkor lefeleltem neki belőle. Aztán ha valamit rosszul mondtam, anyu elmondta, mit hogy csináljak. Igazából csak abban kellett segíteni, hogy hogyan építsek fel magamtól egy önálló szöveget a meglévő tudásomból. De mellettem sosem ült senki, csak néha, ha nem ment a matek/fizika házi, akkor segítséget kértem :D :D
2011. okt. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én már elsőtől kezdve egyedül tanulok.

Semmi gondom nem volt még ötödikbe se.

A szóbeli nem olyan nehéz de vannak olyan egyének akik inkább írásban tudják megmutatni a világnak.

De egyébként nekem és a többi velem egy idős gyereknek van ahhoz technikája hogy hogyan hitesse el a tanárral hogy tanult szóval szerintem nem kell oda szülő.

Kivéve ha tanulási nehézségei vannak a gyereknek.

2014. okt. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!