Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyermek- és ifjúságvédelmi...

Gyermek- és ifjúságvédelmi felelős képesítés? Most lettem egy iskolában (félállásban) ezen poszt betöltője. Képesítésem nincs hozzá, de pedagógus vagyok. Ki tudja, hol tudnám (milyen szakon, vagy képzésben) magam ezen a területen képezni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

szociális munka vagy szociálpedagógia szak. A kettő nagyjából ugyanaz, úgyhogy teljesen mindegy melyiket csinálod. 3,5 éves képzés mindkettő.


Nem bántásból írom, de sajnos egy fatális hiba, hogy az iskolák pedagógusokat tesznek meg gyermekvédelmi felelősnek. Ezzel akarják kispórolni, hogy még egy embert fel kelljen venniük dolgozni, holott a pedagósuok alig konyítanak valamit a gyermekvédelemhez. Ez két különszakma, amit sajnos az iskolák nem akarnak elismerni.


egy szociális munkás

2011. szept. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazad van kedves válaszoló!!!! Osztom a véleményed, 100%-ban!!!!


Én ezt úgy "kaptam", de megbecsülöm, és épp ezért, tényleg szeretném jól csinálni!!!!!


Ezért igyekszem tanulni, mert ha rám bízták a gyerekeket, akkor bízhassanak bennem. És tudjak segíteni!

2011. szept. 24. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!