Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz, hogy fogorvos...

Mi kell ahhoz, hogy fogorvos legyek?

Figyelt kérdés

Tizedikes vagyok, fogorvos szeretnék lenni. Szegedre szeretnék menni, hogy van a pontszámítás? Bekerülni a nehezebb vagy bennmaradni? Nem azért szeretnék fogorvos lenni, hogy majd egyszer magánpraxist nyissak és jól megszedjem magam, hanem mert tényleg ez érdekel. El sem tudom magam másnak képzelni, ha minimálbért keresnének a fogorvosok, akkor is az szeretnék lenni. :)

Mire figyeljek, hogy majd biztosan felfegyenek? Állítólag orvosira bevezeik majd a kötelező emelt érettségit, ez csak a biológiára vonatkozik vagy a fizika/kémiára is? Hogyan módosítja majd ez a ponthatárt?

Köszi!


2009. ápr. 26. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg a felvi oldalát (www.felvi.hu), ott minden kérdésedre választ kaphatsz. Megtalálod a tavalyi pontokat, a pontszámítási módszereket, és azt is hogy az adott iskolában, adott szakterületre milyen tantárgyak kellenek, és milyen szinten. Nem árt, ha van a két kért tárgyból legalább egy emeltszintűd, ez egészen biztos. :)
2009. ápr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, a felvit már olvastam. :)

Esetleg valaki, aki fogorvosnak készül? :D

2009. ápr. 26. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Én általános orvosnak készülök, de végül is talán hasonló azért:)

Mindenféleképpen szükséged lesz a jó jegyere, és a nagyon jó érettségikre. Pontszámítást nincsen erőm még egyszer leírni de belinkelem: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..


Most voltam szegeden előkészítőn, és ott úgy mondták h jövőre már azt szeretnék h KÉT emelt szint legyen kötelező. Mert annak ellenére, h most nincsen megszabva egy kötelező sem, gyakorlatilag emelt nélkül nem nagyon kerülsz be..


Sajnos még nem tudom milyen nehéz bent maradni, de az első h felvegyenek szerintem, ha annyira érdekel úgy is megcsinálod:)

2009. ápr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a pontszámítást!!! :)


De ha bioszból és kémiából/fizikából is kötelező lesz az emelt, akkor már nem jár a pluszpont, és lejjebb megy a ponthatár? Vagy ugyanúgy jár a pluszpont, csak feljebb viszi a ponthatárt? Vagy a ponthatár marad ugyanúgy, és nem szabad, hogy akár egy négyes is becsússzon a két év alatt a pontszámító tantárgyakból, mert akkor elúszik minden? Lehet, hogy ha matekból nem sikerül ötösnek lennem, akkor azon fog múlni minden? Így nehezebb lesz bekerülni, nem? :-s

És mivel szerzem meg a plusz pontokat, ha nem jár az emelt érettségiért, 2 nyelvvizsgával? Már van egy nyelvvizsgám, de képtelen lennék egy másik nyelvből szerezni még egy középszintűt 2 év alatt, eléggé megszenvedtem ezzel az egyel is.


Ha nem vezetnék be a kötelező emelt szintet, és nem szúrnám el nagyon az érettségit, elég lenne bioszból emeltet írnom és valószínűleg bekerülnék. De így...az sem biztos, hogy fizikából vagy kémiából meg tudnám írni az emelt érettségit akár 50%-osra is. :(

2009. ápr. 26. 17:03
 5/8 anonim válasza:
Szia, látom már régen írtad ki ezt. Sikerült? Én is Szegedre akarok menni , fogorvosnak. (most leszek kilencedikes)
2016. aug. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sikerült, jót mosolyogtam a kérdésemen. :P

Viszont ha újra kezdeném, Szeged lenne az utolsó, amit jelölnék.

2016. aug. 29. 23:03
 7/8 A kérdező kommentje:
*újrakezdeném
2016. aug. 29. 23:04
 8/8 anonim válasza:
Mert? Olyan rossz volt?
2016. szept. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!