Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A tudás szempontjából melyik...

A tudás szempontjából melyik képzés ad átfogó tudást - a germanisztika bölcsész mesterképzés vagy a némettanár szak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Logikusan gondolkozva a germanisztika, hiszen így a tanárképzés tantárgyai helyett (pedagógia, pszichológia, módszertan, stb.) választhatsz további nyelvi tantárgyakat.
2011. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Valószínűleg igazad van, viszont megfogalmazódik bennem egy másik kérdési is, mégpedig az, hogy az életben ezen tudást mennyire lehet kamatoztatni. Mert egy dolog a bölcsész szak, viszont ha a való élethez köze nincs akkor, mi értelme van a többlet tudásnak.


TEHÁT OLYAN TUDÁSRA GONDOLOK, AMELYET AZ ÉLETBEN TUDSZ KAMATOZTATNI.

2011. okt. 17. 15:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Így viszont egész más a helyzet. Akkor az alábbi foglalkozásokhoz szerezd meg a megfelelő papírt: tanár, fordítói, tolmács. Nem igazán vagyok benne, nem tudom, melyikhez mi kell. De ezek valódi foglalkozások, amelyekre van esélyed. "Sima" német szakos bölcsészként, nem tudom, mihez lehet kezdeni.
2011. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ebbe az égészbe az az érdekes, hogy mind a három szakon ( bölcsész, fordító, tanár ) van olyan tudás, amelyet a másik szakon nem tanítanak, tehát a másik nem tud !!! Ezért az egyik a másikat lenézi !


De vajon mi az igazi tudás? Az amit fel tudsz használni a gyakorlatban vagy az a mélységi tudás amely megvan, de nem tudsz felhasználni ?

2011. okt. 17. 15:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj idegenvezetőnek
2013. júl. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A tanárinak több értelme van
2013. júl. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!