Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Államilag támogatott félévek...

Államilag támogatott félévek száma, hogy is van?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy 12 áll rendelkezésre. Az a kérésem, hogy már elhasználtam egy félévet egy FSZ képzésben, úgy gondoltam, hogy inkább átmegyek BSc-re, ott megcsináltam egy félévet államilag támogatottan. Közben az életem kicsit megváltozott, elköltöztem, elkezdtem dolgozni más területen, most a munkám miatt szeretnél levelezőre járni, így még megoldható államilag támogatottan (újból jelentkezni)?

Tehát nincs meghatározva, hogy pl 2-nél több képzést kezdek meg (ha valamilyen oknál fogva nem fejeztem be), akkor már nincs támogatás?


2011. okt. 17. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nincs ilyen korlátozás, viszont 12 támogatott félévbe beleszámolják az Msc-t is, nálunk 7 félév a Bsc képzés, és a 12-ből csak 9-et használhatunk el rá, a maradék 3-at "meg kell hagyni" az Msc-re, akkor is, ha tudod, hogy tuti nem fogsz arra jelentkezni... Én így tudom, nálunk ezt mondták, de lehet, hogy valamit rosszul tudok.
2011. okt. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nincs meghatározva, elkezdheted, de nézd meg, hogy mire jelentkezel, mert elég kevés olyan szak van, ill. kevés egyetemen/ főiskolán, ami indul állami levelezőn
2011. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én elég speciális helyzetben vagyok, úgyhogy tudok egy olyan infót, hogy ha elhasználtál mondjuk 5 félévet, de ÚJRAFELVÉTELIvel kezdtél el egy másik BSc-t, akkor ott elhasználhatod a maradék 7-et, de ha SZAKVÁLTOZTATÁSI KÉRVÉNNYEL vettek át, akkor tényleg meg kell hagyni 4-et az MSc-re (vagy 3-at, nálunk 4-et, mert 6 féléves képzések vannak).
2011. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Most egy kis kavar van nálam. Tehát BSc képzés amit kinéztem 6 félév lenne az állam alapesteben támogat 8-at (az előírt idő + 2 félév), nekem ebből már elment 2, magyarán maradt erre 6 támogatott félév. és a további 4 a Mesterre. jól tudom?
2011. okt. 17. 22:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Tökéletesen. Bár a mester is az n+2 éves szabály alapján működik, szóval a 4 az elvi lehetőséged, te tudod, hogy hány féléves a mesterképzésed pontosan.
2011. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!