Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tapasztalatok emelt kémia és...

Tapasztalatok emelt kémia és emelt biosz érettségi ügyben?! 2013-ban fogok orvosira jelentkezni!

Figyelt kérdés
Aki átélte már ezt a helyzetet írna nekem tapasztalatokat?
2011. okt. 28. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Emelt kémiára sokat számolj! A Villányi-féle könyvek nagyon jók, érdemes őket beszerezni. Legyél faktos, vagy keress megbízható magántanárt, mert a számolásokat tényleg érteni kell.


Emelt bioszra a mozaikos és Szerényi-féle könyvek jók, érdemes az előző évi érettségiket megoldani, ugyanis a rutin sokszor fontosabb, mint a lexikális tudás.

2011. okt. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
en iden azert halasztok. jovore szeretnek erettsegizni. en sajnos rosszul valasztottam faktot :(
2012. febr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elso: ha mar majdnem vegigszamoltam az 5-osomos konyvet akkor mar nem erhet meglepetes annyira ugye?

Lexikalis tudasra eleg a szinten Villanyi tankonyv es munkafuzet?


Valamint szobelin tenyleg nem adnak meg teteleket? Pl. A es B nem veszes de a C feladatok inkabb ilyen elgondolkodgatoak... Es volt olyan amit kb. par mondatban meg lehet valaszolni es 10 pontot er?

Te anno hogy keszultel az irasbelin az elmeletre?

Valamint a szobelire kulonosen a C tetelekre?

2012. márc. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tyrion97 válasza:
100%
A kémia nem gáz csak tényleg le kell ülni és számolni látástól vakulásig. Magántanár is jöhet. Emelt biosz, le kell ülni és seggelni mint az állat.
2012. márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kémia emelteztem 2011 őszén, 2012 ősztől pedig az ELTE kémiára járok. Nem könnyű, sokat kellett már eddig is készülnöd rá, legfőképpen a számolásokra...

Mivel most fordulsz a finisbe, most van itt szerintem a legalkalmasabb idő, hogy tényleg masszívan nekifeküdj mindkét tárgynak, ha nem hoztad előre egyiket sem.

Villányi féle Ötösöm lesz, meg érettségi feladatgyűjtemények (Villányi, vagy Mozaik): egyik sem hibátlan, de sokat érnek. Illetve nagyon alaposan csináld végig a korábbi érettségiket, mert a típusfeladatokban rutinosnak kell lenni.

Ha szükséged van segítségre, és gondolod, szívesen segítek is:)

Laci(19)

2013. febr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én most ősszel emelteztem, mondjuk én kémia szakra készülök, nem orvosira. Szóval én csak a kémia emeltről tudok írni.Elég fontos, hogy ne az írásbeli után állj neki a szóbeli tételeknek, mert nagyon sok van, nem fogsz vele végezni. 70 kísérletet nézd át jól a szóbelihez, a c tétel a gondolkodtató kérdések, amik eddig előfordultak érettségin, az nekem megvan, szóval írj, és bescannelem neked. Nekem azt mondták, hogy ha beleszólnak, azért már pontlevonás jár, és szeretnek a szóbeliztetők akkor is beleszólni, ha éppen beszélsz(és jót mondasz) szóval ez lehetőleg ne kavarjon be. Nekem az elméleti rész 100% lett, és én villányi attila könyvéből tanultam rá.

És tényleg nagyon jó tanács, hogy csináld meg a korábbi feladatsorokat!

2013. ápr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves előző válaszoló! Nekem is tudnál a C részhez küldeni anyagot? Nagyon megköszönném!!!:)
2013. máj. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én is megköszönnéma a segítséget, bár ilyen távlatban csoda lenne ha kaphatnék én is anyagot a c részhez :)
2016. jan. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia! Én is örülnék ha kapnék anyagot a c részhéz :)
2016. jún. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Esetleg még van esély a screenelésre?Nagyon megköszönném!
2017. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!