Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a Debreceni Bethlen...

Milyen a Debreceni Bethlen Gábor Közgazdasági Szakközépiskola? Milyen ott a nyelvoktatás, az 5 évfolyamos osztály, a társaság? Bármi érdekel az iskolával kapcsolatban!

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Állítólag manapság az az első számú qrva képző, már nem a Dienes....nagyon nagy pályás csajok járnak oda, nekem nem szimpi, és közel sincs már olyan jó hírű suli mint régen volt.
2011. nov. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
84%

Én Bethlenes vagyok és nagyon szeretem a sulit.. a legtöbb tanár jófej és a társaság is nagyon jó. Az előző hozzászólónak mondom hogy a normális emberekből jóval több van mint qrvából.. azok pedig mindenhol vannak.. páran jó hogy vannak a bethlenbe is mivel kb minden iskolában vannak..

szerintem nagyon jó suli..

2012. máj. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
nyelvoktatásról pedig csak annyit mondok ( mivel én nem kéttannyelvűs vagyok) hogy minden évben lehetőség van az iskola bármely tanójának cserediák programban részt vennie, jelenleg svájciak vannak nálunk, tavaly franciákkal volt megszervezve azelőtt pedig már nem emlékszek :$ a kéttannyelvűs osztályoknak pedig még több lehetőségük van az ilyesfajta nyelvtanulásra.
2012. máj. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Én tavaly végeztem kéttannyelvű tagozaton, és egy biztos, hogy a nyelvoktatás nagyon jó. Úgy megtanultunk angolul, hogy észre sem vettük, és ehhez hozzá teszem, hogy nem voltam egy szorgalmas diák. Ha 9.ben komolyan veszed az angolt, akkor többet nem lesz gondod a nyelvtannal és 10.000 angol szót fogsz ismerni. Később már csak szinten kell tartani. A többi évben pedig rádragad, hogyan kell angolosan felépíteni a mondatokat. Tehát a nyelvoktatás 10ből 10es. Ha fontos neked a fizika, kémia, biológia, ne menj a Bethlenbe. Mindenki nagy ívben leszarja, a tanárok meg örülnek, ha van aki bejár. A többi tantárgy megállja a helyét, közgázból, matekból, infóból szoktak faktok lenni, meg van a lehetőséged, hogy ezekből nagyon jó legyél emelt szinten is. Az, hogy milyen a társaság és a színvonal, mindig az aktuális generáción múlik, a tanárok alapvetően jók. A klub a diákélet központja. Fénykorában volt itt 4 gép internettel, profi csocsó asztal, biliárd, hifi. Mikor eljöttem a gépekből már nem sok maradt. Mindenesetre a klub sokat hozzátesz a sulihoz. Számítástechnika szempontjából jól felszerelt a suli, viszont nincs aula, szűkek a folyosók, nagyon kicsi a tornaterem. Extra hagyományok nem nagyon vannak. Nagyon jó a végzősbál, én kifogtam egy 150 éves évfordulót, a felsőbb évesek rendeztek régebben Bethlen bulit a Vigadóban, ez pár éve elmarad, de ez is a diákokon múlik.

Az iskola jobb helyen nem is lehetne. Én a Kossuth tértől a Fórumig mindent az iskola részének éreztem. A Bethlent van miért szeretni. Gazdaságtudományi és nyelvi továbbtanuláshoz kiváló alapot nyújt, de meg van a lehetőséged züllésre is. Rajtatok múlik. Egyébként most lesz igazgatóváltás, lehet, hogy egy két dolog változik.

2012. máj. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én is ebbe az évbe felvételizek, oda jelentkezek, emelt angol szakra:)

már előre imádom :)) nagyon tetszik :D és oltárian jó sulii *-*

nyelvoktatás tökéletes.:) társaság, tanárok szuperek :)

2012. dec. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
utolsó! Honnan tudod ha még nem is jártál oda? Majd 1 év múlva írjál véleményt!
2012. dec. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
oda járok előkészítőre fél éve, és ismerem a sulit.:)
2012. dec. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az iskola iránt érdeklődő tanulókkal biztos megpróbálnak minél kedvesebbek lenni, a sulit minél jobbnak bemutatni. Hiszen az iskoláknak az az érdeke, hogy minél jobb benyomást keltsenek magukról, hogy a legjobb jelentkezők közül válogathassanak.

Szóval ez alapján nem szabad megítélni a dolgokat, de nyilván úgy, ha odajársz előkészítőre, már lehet rálátásod arra, hogy ott mi vár majd.

2012. dec. 28. 22:08
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
igazad van, de nagyon sok barátnőm is odajár.. és imádják a sulit.:)
2012. dec. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!