Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan válhatnék grafológussá?

Hogyan válhatnék grafológussá?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A tanárok már azon vannak,hogy mi lesz belőlünk érettségi után. Gondolkoztam , és a grafológia állna hozzám a legközelebb. Utánaolvasgattam és eddig annyit találtam róla,hogy egy OKJ-s képzést kell elvégezni ahoz h grafológus legyen valaki. De szüleim szerint minden grafológus valami mást is csinál mellette vagy elvégzett főiskolát/egyetemet. Szóval pszichológus vagy pedagógus, vagy valami ilyesmi. Most akkor, ha én nem tanulok tovább főiskolán ( de az érettségit megszerzem) akkor nemis lehetek /keresett/ jólképzett grafológus?

Érettségi után hova menjek tovább? Rögtön OKJ-ra? vagy főiskolára? Valaki akinek van grafológus ismerőse vagy tud a grafológus pályáról valamit kérem írjon!


2009. máj. 18. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A grafológusképzés levelező képzés, lehet végezni Pesten és Egerben, négy félév, és OKJ-s végzettséget ad. Miután nem nappali rendszerű képzés, én mindenképpen javaslom, hogy mellette vállalj munkát, vagy iratkozz be egy egyetemre/főiskolára, mert önmagában nem sokat érsz vele. a a grafológusképzés mellett nem csinálsz mást, akkor elkönyvelheted, hogy két évet kidobtál az ablakon az életedből. Tehát én mindenképpen javasolnék mellé egy hároméves BSc képzést, így már jobbak az elhelyezkedési lehetőségeid.
2009. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Elvileg lehetsz csak tanfolyammal is grafológus, de azért egy diploma nem árt a szélesebb rálátás, tapasztalat érdekében. Ebből önmagában nem lehet megélni, kifejezett grafológus állás nincs, csak vállalkozó lehetsz.
2009. máj. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1: BSc képzés? erről írnál pár sort bővebben? :)

köszönöm


2: az oké,hogy mást is kéne tanulni, de ha ez a témakör érdekel (pszichológia, lélektan,ezoterika stb stb) akkor milyen fősikolán induljak egyátalán el?

(ez azért lenne fontos, mert iskolában ki kell tölteni egy papírt ,hogy emelszinten milyen tantárgyra akarunk jelentkezi, de ehez előbb azt kéne megtudni,hogy az adott főiskola mit követel)


(mire én érettségizem minimum egy emeltszintű érettségi a követelmény ahoz ,hogy továbbtanuljon valaki) ezzel ma szembesítette minket a tanár..

jófejek

2009. máj. 18. 19:31
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Levelezőn és estin is képeznek grafológusokat. Utóbbi esetben minden nap iskola és mellette egyszer-kétszer pszichológiát is hallgathatsz.Egyedül a világon nálunk van emelt szintű grafológus képzés. Nagyon komoly a tananyag. Mikor én végeztem, Agárdi Tamás volt az igazgatója az Országos Grafológiai Intézetnek /2001/. Minden megyében van kihelyezett tagozat, érdeklődj!
2009. máj. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

tehát ha én jólmenő grafológus akarok lenni akkor menjek el egy OKJ-s képzésre és utána jelentkezzek az Országos Grafológiai Intézetbe? Valami más mellette?

Mert eddig azt figyeltem meg,hogy nagyon sok grafológus pl. Pszichológus is egyben..

de én meg nem vagyok olyan jó tanuló, hogy pszichológus is legyek

(matek:2, angol:4, nyelvtan:3, magyar:4, töri: 3) válaszható tantárgyat még nemtudom szerintem : informatika lesz

2009. máj. 18. 19:50
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: a BSc (vagy BA) nem más, mint a bolognai képzési rendszer első lépcsője: most, ha nem felsőfokú szakképzésre jelentkezel, már csak ilyenre tudsz. Ehhez viszont kicsit jobban kellene tanulni... OKJ-s grafológus végzettséget a pesti Országos Grafológiai Intézetben, illetve az egri Országos Írásszakértő Intézetben tudsz szerezni, ezek szoktak szervezni megyénként csoportokat. Az alapképzettséged neve "grafológus" lesz, ezek után tudsz továbbtanulni "okleveles írásszakértőnek".

Figyeld az alábbi oldalt:

[link]


Itt megtalálsz minden létező információt a képzésekről és a követelményekről. A lényeg, hogy a grafológiai képzés mellett mindenképpen tanulnod kellene még valamit, mert önmagában nem ér túl sokat (anyósom pl. eredetileg óvónő, elvégezte a grafológus-tanfolyamot, és most "okleveles gyermekrajz-elemző" végzettsége is van - ezzel már lehet kezdeni valamit).

2009. máj. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!