Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt- vagy középszintű...

Emelt- vagy középszintű érettségi angolból?

Figyelt kérdés
Angolból megvan a középfokú nyelvvizsgám és nem tudom, hogxy melyik érné meg jobban nekem, ha a középszintű érettségit írom meg 90-100% körülre, vagy az emelt szintet rosszabbra? Felvin amikor néztem a pontszámító kalkulátorban az emelt szintű érettséginél nem vette figyelembe a nyelvvizsgám... Ha emeltezem tényleg nem kapok a nyelvvizsgára pontot?
2011. dec. 28. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, vagy egyikre vagy másikra kapsz pontot, a kettőre együtt nem. Az angol emeltet akkor vállald be, ha a szakra ahova jelentkezel felvételi tárgyként jelölik, mert akkor automatikusa kapsz az emelt érettségidre 50 pluszpontot. Középfokú nyelvvizsgára csak 28 jár. De ,ha az angolt nem fogadják el, akkor felesleges az emelt, mert akkor nem kapnád meg az 50 pluszpontot rá.
2011. dec. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nemzetközi tanulmányokra felvételizek, ott elfogadják! jobban megéri emelteznem? Az emelt nem túl nehéz? nem járnék jobban egy tuti jó közép+nyelvvizsga kombóval?
2011. dec. 28. 21:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Hú szia, te vagy az én emberem úgy érzem! :) Nemzetközi tanulmányokra hajtok én is, májusban érettségizem és szintén emelt angol..

Én 11 év elején már megcsináltam a középszintű angol érettségit, mivel akkor még nem rajzolódott ki bennem ennyire konkrétan, hogy mit is szeretnék majd tanulni.

Most viszont már tudom és a ponthatárokat elnézve hát hm.. Mivel nekem a matek a mumusom és azt egészen biztosan nem fogom tudni 3nál jobbra megcsinálni, ezért én a duplázást választom, emelt angol + társadalomismeret (nagyon megörültem, mikor tudtam, hogy ezt a tárgyat is be lehet számíttatni!!:)) kombóval próbálkozok majd bejutni. :)

Ha gondolod írj egy privát üzenetet, szívesen beszélgetnék veled erről. :)

2011. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!