Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányokról...

Nemzetközi tanulmányokról vélemény, tapasztalat? (BGF, BKF, PPKE, ZsKF, SzTE)

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni. 5 egyetem között vacilálok. Nem tudom milyen sorrendben jelöljem őket a felvételin. Légyszi segítsetek, írjatok tapasztalatot, véleményt melyik iskola a jobb, gyakorlatiasabb, hova nehéz/könnyű bejutni, honnan tudok jol elhelyezkedni, hol jobbak a külföldi kapcsolatok? Az egyetemek: BGF, BKF, PPKE, ZsKF, SzTE
2011. dec. 29. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
A ZsKF ezek közül a leggyengébb, szerintem azt jelöld utolsónak
2011. dec. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia ! Én az SZTE-n vagyok harmadéves nemzetközi tanulmányok szakos hallgató . Bár vidéki az SZTE, több nemzetközi rangsorban jobb helyezést kap mint bármelyik másik egyetem itthon, mivel nekünk van Nobel-díjas tudósunk, nekik meg nincs . A jogi kar nagyon kemény, ne is várj mást, sok a szórótantárgy és keményen követelnek . Az SZTE-n az állami ponthatárok elég magasak, ha mindenképpen államira akarsz bejutni, ne várd, hogy majd kevesebb lesz idén a ponthatár, mert nagyon csökkentik ...

Különben sem a bejutás a nehéz, hanem a bennmaradás .

Tanulmányi osztály mindenhol van, ott segítenek az ügyeidet intézni, úgyhogy ebben szerintem nincs különbség. Az elhelyezkedés és külföldi kapcsolatok témában én nem tudok sajnos segíteni . Ha van még konkrét kérdésed, e-mailben válaszolok.

2012. jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! A Zskf-t nem is jelölöm szerintem mert sok rosszat hallok róla. Az SZTE nagyon kézenfekvő lenne, mert szegedi vagyok... Az egyetlen bajom az SZTEvel hogy nemzetközi kapcsolatokkal az egyetem nem nagyon büszkélkedhet ezen a képzési területen egyedül a Pekingi egyetem van szegeddel együttműködésben. A BGF-ről hallottam sok jót ezért azt gondoltam 1. helynek. A BKF nagyon jó kapcsolatrendszerrel büszkélkedhet ezért olyan szimpatikus. A PPKE pedig a nemzetközi tanulmányok szakon 2. az országos ranglistán, ami elég jónak tűnik. Szerintetek a BGF, BKF, PPKE, SZTE sorrend jo vagy változtatni kéne rajta? A BGF és BKF mivel még nem indított ilyen szakot ezért arrol nem tudok semmit...:(
2012. jan. 4. 18:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem - gyakorlatilag - kivétel nélkül egy adag nulla az összes magyar főiskola/egyetem, és az ott zajló dolgok.


A tanárok/diákok/rendszer/tananyag 98%-ának semmi köze ahhoz amit tanítani/tanulni kellene.

2012. aug. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!