Valami szak amibe humán biológia van?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy mit kezdjek magammal. Most vagyok első félévben molekuláris bionikán de úgy érzem ezzel a szakkal eléggé melléfogtam. Nem számítottam rá hogy ennyi matek lesz. Sejtbiológia, neurológia meg mindenre fel voltam készülve (utólag azt mondanám hogy vártam is) ehelyett itt van ez. (persze még egyik tárgy sincs az előbb felsoroltak közül, csak vagy 3 félév múlva lesz 1-2 elvétve. És persze közbe is csak még több matek) Mondták hogy lesz matek mondom jó 1-2 tárgy pár félévig nem érdekel megoldom. Gyakorlati jegyeim is egész jók lettek de a vizsgára felkészülés már nagyobb gondot okoz. Bizonyítások, definíciók és tételek sokasága. Annyira száraz és annyira nem köt le hogy nagyon.


Tehát A KÉRDÉS: Tudtok mondani vmi olyan szakot ahol tényleg az emberi test felépítése, működése van előtérben? (Orvosira nagyon nem szeretnék menni és a biológia többi része pl: állattan, növénytan, etológia stb sem nagyon vonz) Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat.


2011. dec. 29. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak az orvosi meg eü szakok. Esetleg pszichológia.
2011. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pedig a szak amin jelenleg vagy , nagyon piacképes.Külföldön nagyon jól megfizetik a molekuláris biológusokat.Egyedül talán a fogorvosi szak jöhetne szóba ami könnyebb egy kicsit és rövidebb mint a többi orvosi szak.
2011. dec. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez molekuláris bionika nem molekuláris biológia. Azt meg senki sem tudja még hogy elhelyezkedés szempontjából milyen a szak. Senki sem végzett még. Csak feltételezések vannak és azokat vetítik elénk. A tanáraink is azon a véleményen vannak mint az előttem hozzászóló. De mivel még nem végzett senki elég zsákbamacska a dolog. A fogorvosi pedig úgy jó ha van rokonod ismerősöd saját praxissal akinél el tudsz helyezkedni mint rezidens és esetleg átvenni később mert egyébként kb esélyed nincs. Vagy valami ilyesmi. Köszönöm azért az eddigi válaszokat.
2011. dec. 29. 22:25
 4/5 anonim ***** válasza:
De van esély a fogorvosi dologgal csak nem Magyarországon.Ahogy a molekuláris bionika szakkal sem.Külföldön tárt karokkal várnak és rendesen megfizetnek.Szerinted Magyarország tudná finanszíroznia milliós kutatásokat amiket a molekuláris bionika megkíván?Hát nem , ezzel szemben Németország , USA és a fejlett országok tudják fizetni.
2011. dec. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező


Ez sajnos a legtöbb egyetemi szakon így van: az első pár fél év alaptárgyak megtanítása (ami később fontos lehet), és csak utána jönnek a tényleg szakmaibb tárgyak. Szerintem kérdezz meg felsőbb éves hallgatókat, ők hogyan élték túl, és hogy mik lesznek később, hogy érdemes-e a számodra végig szenvedni 1-2 félévet és utána jobb lesz.

Ha esetleg arra az egyetemre jársz, ahol mérnök infósokkal vagy együtt egy kis egyetemi karon, akkor küldj privát üzentet, és tudok a kérdéseidre bővebben válaszolni, mert én azon az egyetemen vagyok.

2012. jan. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!