Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, ha az új felsőokta...

Mit tegyek, ha az új felsőoktatási törvény miatt gyakorlatilag kettétörték az életem?

Figyelt kérdés
Jelenleg felsőfokú szakképzésen vagyok, most végzek. Van nyelvvizsgám is, 414 pontom lesz, de gazdasági képzésre akarok jelentkezni, ahol csak 270 diákot támogatnak (az egész országban). nem tudom mit csináljak, nagyon kétségbe vagyok esve
2012. jan. 6. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
rajtad kívül kb. 4000 ember érez ugyanígy, és az csak a közgáz.
2012. jan. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül, nyugi...
2012. jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy nem vagy egyedül. Én is hasonlóképp vagyok, de én a körülbelüli 460 pontommal érzem ugyanezt. Kizárt, hogy ezzel is felvegyenek.
2012. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
én 450nel pályázok pszichológiára, de konkrétan esélytelen
2012. jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..


Én írtam ki ma, szóval nem vagy egyedül sajnos. :(

2012. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Milyen FSZ-en tanultál, és hol?
2012. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 bensdorp ***** válasza:
0%
Ha tényleg szívvel-lélekkel akarjátok azt a szakmát, most gőzerővel nekiveselkedtek a tanulásnak, írtok 98-100%-os érettségiket, és bent vagytok. Aki igazán szorgalmas, annak megy. Aki nem akarja annyira, az most sajnos kiszelektálódik, és kénytelen más munkalehetőség után nézni. Ha így lesz, higgyétek el, Ti jártok jól vele, hogy nem használhatatlan diplomát kaptok a munkalehetőségek híján.
2012. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Első éves közgazdász vagyok, már meg se merem említeni, hol.


De én azon gondolkodtam el, hogy okés. Majd felvesznek szakonként 2 államilag támogatott emberkét, akik elérték az 500 pontot(mert ugye 250 ember kb 20 intézmény nemtomhány szakja között kb így tagolódik), emellett felveszik a 350 ponttal érkező és pénzes családdal rendelkező lustább verziót is. Erre abból következtetek, hogy a költségtérítésesnek is magas volt a ponthatára eddig is, be fognak telni a helyek. Csak hülyébb emberekkel. Ez leviszi az egész rendszer színvonalát, egyrészt az okosabb 2 gyerekét, az iskoláét és végül az egész rendszerét.

A többiek meg kimennek külföldre tanulni(sokan tervezik)/elmennek egy olyan szakra, amit a hátuk közepére se kívánnak.

És miért? Egyrészt, hogy ne legyenek akkora kiadásai az államnak. Tehát nem fejlesztjük az országot, hogy LEGYEN pénz, hanem inkább még jobban szipolyozzuk, amivel viszont minőségi változást nem érünk el. Mert ez nem fogja elérni azt a hatást, amit az állam el akar érni.


Másrészt: olvastam, hogy az általános iskolás oktatást akarják még megreformálni, hogy játszikálhassanak meg mittomén délután, és egy csomó pénzt nyomnak bele, hogy különböző különóráik legyenek (ami alapvetően nem rossz, de k-rvára nem fontos), valamint az óvodai világot. Könyörgöm, amikor az egyetemet végzők NEGYEDE vagy nem tudom pontosan, mennyien, NEM KAPNAK DIPLOMÁT, mert nincs egy nyamvadt nyelvvizsgájuk, akkor miről beszélünk? Miért nem lehet inkább a nyelvoktatást megreformálni így a globalizáció közepén?

2012. jan. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
részben igaza van, előttem szóló
2012. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

435 ponttal számolok pénzügy számvitelre,de lehetetlennek érzem. így mehetek olyan szakra (mellesleg Eisenstadtba vagy Bécsbe),ami legalább kicsit kötődik eredeti terveimhez, de külföldre..

köszönjük Orsós Vidor miniszterelnök úrnak. (Orbán Viktor születési neveÖ

2012. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!