Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek éri meg ma tanulni,...

Minek éri meg ma tanulni, amivel el lehet helyezkedni és nem túl drága a képzés?

Figyelt kérdés

Van egy diplomám amivel nem megyek semmire pedig 7 éve még jónak tűnt, szeretnék valamit tanulni, de mostanában már kb. semmivel sem lehet biztosan munkát kapni. Külföldre pedig nem tudok menni.

Valamilyen mérnökire gondoltam, szerintem gépésznek éri meg a legjobban, bár van gépészmérnök ismerősöm akinek nincs munkája.

Tulajdonképpen már mindegy mi az, matekból is jó vagyok és bármit meg tudok tanulni, csak ha úgysem megyek vele semmire, akkor minek..



2012. jan. 10. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, én ha a helyedben lennék, és mérnöki szak is szóbajöhetne, akkor villamosmérnöknek mennék. Arra van kereslet, és nem is keres rosszul.

Sok sikert :))

21L

2012. jan. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, utánanézek.

Igazából az lenne jó, ha levelezőn is el tudnám végezni és mellette dolgozni tudnék, hogy tudjam fizetni. Csak így, hogy éjjel-nappal-hétvégén ráérek sem kellek sehová, szóval nem tudom, még hogy lesz :(

Levelezővel pedig nincs diákmunka sem, de még egy nappalit nem tudom, bevállaljak-e.

2012. jan. 10. 17:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Unokatesóm villamosmérnöknek tanul BME-n, van hozzá esze, zh-ra és vizsgákra tanul, az meg egy félévben kétszer van, szóval szerintem levelezőn is megállná a helyét, ha villamosmérnökként van egyáltalán olyan, ezt nem tudom.

Én a nappalit ajánlom, nincs olyan sok óra egy félévre, jól be lehet osztani az időt, lehet mellette dolgozni.

Hány éves vagy, és milyen diplomád van most?

2012. jan. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

27, szociológus-közgazdász.

Kitörölhetem vele vagy elmehetnék politikusnak, arra jó.

Anno nagyon terelgettek a közgazdász pályára, de nem jó semmire. Hülye voltam mert mérnöknek készültem, műszaki szakközépbe jártam, csak rábeszéltek erre.

2012. jan. 11. 16:10
 5/8 anonim ***** válasza:

És msc-t csináltál már? Vagy nem lenne jobb, ha nem alapra mennél, hanem arra?

[link]

2012. jan. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Még a régi osztatlan rendszerben végeztem, az egyenértékű a mai msc-vel. Esetleg hasonló képzésre tudnék menni msc-re, de arra is minek.

Diploma utáni továbbképzésekre már gondoltam, a Corvinuson ki is néztem egy környezetvédelmeset, de szerintem azzal se mennék sokra.

2012. jan. 11. 20:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is tanulnék szívesen környezetvédelmet, de esélytelen szerintem ahhoz, hogy el lehessen vele helyezkedni.. ha továbbtanulsz, mindenképpen mérnök, és szerintem azok közül is a villamosmérnök.
2012. jan. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sztem az informatikai vonalon válassz vmilyen képzést, ha jó vagy matekból. A mérnöki is jó! Villamos- vagy gépészmérnök!


Közgazdász pályán manapság már csak a pénzügyi vagy számviteli vonalon lehet elhelyezkedni. És ott is akkor, ha van ismeretséged, vagy ha elnyersz vmi szakmai gyakos ösztöndíjat, amivel elindulhatsz a pályán.

2012. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!