Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyész/mérnök, Villamosmérnök...

Vegyész/mérnök, Villamosmérnök, Matematika, Gépészmérnök? Melyik alapképzést válasszam és hol?

Figyelt kérdés
Mindjárt itt a jelentkezési határidő vége de még nem döntöttem.. Melyikkel lehet leginkább elhelyezkedni?? Azért ezeket választottam mert a matek,kémia,fizika az erősségem.. így hát szóba se jöhetett olyan ahova töri, magyar vagy más kell.. Mit válasszak melyik egyetemet? ELTE,BME vagy másikat?
2012. jan. 15. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Gépészmérnök > villamosmérnök > vegyészmérnök > matek

BME mindegyik

2012. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És melyik ér többet?
2012. jan. 15. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben olyan a korábbi évek felvételi pontszáma szerint csökkenő sorrendben írnám be... persze ez én vagyok.
2012. jan. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm .
2012. jan. 15. 20:40
 5/9 anonim válasza:

A vegyészek nagyon jól keresnek,főleg a vegyészmérnökök..Itt Debrecenben 2 gyógyszergyár is van..az egyik a TEVA a màsikat meg elfelejtettem(ha eszembe jut leírom)

Beteg emberek mindig is lesznek..ezért a gyógyszer ipar sose fog becsödőlni.

Egy vegyészmérnök megkeresi a havi félmilliót is sőtt...

2012. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Debrecenben ha jól tudom Sanofi-Aventis van, de nem vagyok benne biztos.

Én első helyre vegyészmérnököt fogok írni, ha ez segít valamit. A második hely vagy biomérnök (ha nem vesznek fel vegyészmérnökire, akkor még mindig átravaszkodhatom magam a biomérnökről), vagy kémia/vegyész lesz (mert ez jobban megfelel az eddigi terveimnek). Ha a második helynél a biomérnök mellett teszem le a voksomat, akkor harmadik lesz a vegyész, ha a biomérnököt kiejtem a pixisből, akkor a vegyész lesz a második, és a matek alapszak a harmadik.

(Budapestben gondolkodom, mérnöki szakok BME, tudományom szakok ELTE.)

2012. jan. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Barátom az Óbudai Egyetemre jár, gépészmérnök szakra, és nagyon jó az elmondása szerint. Ráadásul gépészmérnökből kevés is van..
2012. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És a villamosmérnök meg pl: alkalmazott matematikus? El tudok majd azzal helyezkedni ha arra mennék?
2012. jan. 15. 21:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Villamosmérnök, gépészmérnök mindig kell. Ebben a technikai világban egyre több kell belőlük. Külföldön (ahol van komoly villamosipar) gennyesre keresheti magát vele az ember. Magyarországon is azért jól keresnek. Ha jó vagy a szakmában, simán el lehet kérni 10-15 ezer Forintos órabért. A vegyészt már fentebb leírták. Alkalmazott matematikusról nem sokat tudok.
2012. jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!