Elektronikai technikus, mechatronikai műszerész (vagy technikus) vagy automatizálási műszerész (vagy technikus)?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 16:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Inkább tedd fel a kérdést úgy, hogy mennyire megy neked a gépészet?, mivel mind a háromban van elektronika, viszont a mechának fele gépészet. Ha esetleg inkább az elektronika felé húzódsz, akkor automatizálás.
2012. jan. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Érdekel a gépészet és az elektronika is.Az automatizálásban is az tetszett meg,hogy van benne pneumatika,hidraulika,lehet benne szerelni és a gépekkel foglalkozik.
2012. jan. 27. 22:27
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom,az automatizálásban is van gépészet,vagy nincs?
2012. jan. 27. 22:32
 4/16 anonim ***** válasza:
Automatizáláson minimális gépészet van...de nagyon. Mechatronikán is van hidraulika meg pneumatika. Sőt, termotechnika (műszaki hőtan...gőz-,gázgépekkel foglalkozik, mint pl a belsőégésű motor) és áramlástan (a hidraulikához is meg a pneumatikához is szükséges) is. Szerintem mechán jóval többet tudsz meg a hidraulikus meg pneumatikus hajtásokról. Jah és persze tanulsz mechán automatizálást is...persze nem mélyülsz annyira bele mint az automatika szakon, de azért a lényeget megtanulod amire építhetsz később.
2012. jan. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor az automatikában a pneumatikán és a hidraulikán kívül más gépészeti dolog nincs?
2012. jan. 27. 22:47
 6/16 anonim ***** válasza:
Hogy őszinte legyek, nem tudom, hogy pontosan mit tartalmaz az automatizálás szak. Én mechás vagyok és van pár közös tárgyunk, de az többnyire programozás meg elektronika. Nem tudom pontosan, hogy egyáltalán mennyi pneumatikát meg hidraulikát tanulnak. Első évben mintha tanulnak minimális műszaki rajzot és kicsi szilárd test mechanikát. Ezt jó lenne ha egy kicsit ebben a témában jártasabb személy megerősítené.
2012. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi.És abban a programozásban van matek?(Abból nagyon rossz vagyok)
2012. jan. 27. 23:19
 8/16 anonim ***** válasza:
pedig mechán is meg automatizáláson is sok a matek
2012. jan. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És a szakmában is használniuk kell a matekot?
2012. jan. 28. 11:14
 10/16 A kérdező kommentje:
Vagy mikor alkalmazzák a matekot?
2012. jan. 28. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!