Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mostfogok érettségizni és 2...

Mostfogok érettségizni és 2 szakon gondolkodom. Az egyik a védőnői a másik pedig az ápolói szak. Kérdésem melyik jobb? mennyi a fizetés és hogy lehet elhelyezkedni a diplomával.

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ápolóival nagyobb az esélyed, mert a védőnők legfeljebb gyereket nevelni mennek el, és alapvetően kihalásos alapon megy. Viszont nagyon szép szakma.
2012. jan. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit örülök, hogy ilyen pocsék helyesírással nem irodalmi szakon képzeled el a jövőt....
2012. jan. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. jan. 27. 22:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, hogy melyikre van államilag finanszírozott hely! Bár, ha felvesznek, akkor itthon kell maradnod. Márpedig ezekkel a végzettségekkel külföldön az itthoninak 5-10-szeresét keresnéd!
2012. jan. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Eleg sok vedonot ismerek, leirom az en tapasztalataim. Az aplo elhelyezkedes szempontjabol biztosabb, de a munka "piszkosabb", mint egy vedonoe. Gondolok itt az agytal cserere, pelenkazasra, stb. Sokat kell dolgozni, nem becsulnek meg es a fizetes is keves.

A vedonoivel is eleg konnyen elszoktak helyezkedni, legalabbis a mi karunkon nem hallottam gondot errol. (en nem az vagyok) Viszont itt lelekben erosnek kell lenni, mert nem csak az elit gyerekekhez kell kimenni, hanem a leszakado reteg telepeire, ahol olyanokat latsz, amit magad sem gondolnal. Jo, ha jol tudsz kommunikalni, mert nyilvan maskepp kell beszelni egy 500 nm villaban, meg egy roma telepen. Fizetesben egyebkent korulbelul ugyanannyi. Szerintem konnyiti a dontest, hogy mennyire szereted a gyerekeket, mert akkor ertelemszeruen vedono, bar jo darabig, csak a kismamakkal talalkozol. :)

2012. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi.Ez rendkívül hasznos válasz volt.
2012. jan. 27. 22:54
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibák miatt.
2012. jan. 27. 22:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Én védőnő szakon vagyok, és imádom. Szerintem, ha szereted a gyerekeket akkor válaszd ezt. Most hiány van védőnőkből, és bár nem keresed magad halálra, de lesz munkád, ami nagy szó mostanában.
2012. febr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2012. febr. 13. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!