Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyan lehetséges, hogy valaki...

Olyan lehetséges, hogy valaki történelem-biológia szakos tanár legyen?

Figyelt kérdés

2012. febr. 26. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze. Minden párosítás lehetséges. Nincsenek megkötések. Azt válaszd, ami legjobban érdekel, és ami legjobban megy. Szerintem ez egy nagyon jó választás lenne :)
2012. febr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nincs kikötés ,hogy milyen kombót választasz.

nekem általánosba volt egy tanárom aki egyszerre tanított 4 osztálynak földrajzot, törit, számtekot és médiát/etikát

2012. febr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Jó párosítás, de!! Ha komolyan ezzel akarsz foglalkozni, akkor nem árt megnézni az óraszámokat. Max kettő mindkét szak esetében, ami elég kevésnek tűnik.
2012. márc. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most tudomásom szerint úgy áll a dolog, hogy jószerivel akármilyen szakpárral lehet valaki tanár. Olyan megkötés azért szerintem van, hogy nem minden BA/BSc mellé vehetsz fel minden második szakos minort. (Ez a minor egy 180kredites alapképzésből 30-40-50 kredit, amit a szakirány helyett, vagy tanári szakirány címen választhatsz.) Ráadásul a töri mg a biosz két külön egyetemi karon van valszeg, tehát az óráid is macerásak lehetnek. Az előző válaszolóval is egyet kell értenem, a töri-biosz azért is fura párosítás, mert egyik órát sem tanítod túl nagy heti óraszámban, tehát elég sok osztályt kell párhuzamosan vinned. (Ráadásul fennáll a lehetősége, hogy az iskolák nem fognak tudni mindkét szakoddal foglalkoztatni, ezért esetleg csak félállást, vagy óraadói státuszt kapsz. -- Én is csak készülök tanárnak, tehát ez nem tapasztalat, inkább csak a saját elképzelésem...)

Viszont mindentől függetlenül: ha szeretnél ezzel a párosítással tanár lenni, akkor még talán idén kezdd el, mert jövő (2013) évtől tervbe van véve a tanárképzés újbóli osztatlanná tétele, úgy hallottam; és az új rendszer csak fix szakpárokat engedne, ismétlem, elvileg.

2012. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az ELTE nyíltnapján valami olyasmiről volt szó, hogy jövő évtől már csak kötött szakokból lehet valaki tanár, ha esetleg idén jelentkeztél felvételizni, akkor még van lehetőséged, de jövőévtől már nincs, legalábbis az ELTE-n, máshol nem tudom
2012. márc. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!