Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szülésznőnek hol érdemes tanulni?

Szülésznőnek hol érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Nem igazodok el a SE honlapján. Meg nem értem, most akkor van OKJ, főiskolai meg egyetemi szülésznő képzés is?

Melyikkel lehet munkát is találni utána?

Mennyit kell tanulni és mennyire nehéz?Nappalin lehet csak elvégezni?Mik a felvételi kritériumok?Jogra járok ,de kezdek besokalni és inkább ezt a szakmát tanulnám.Köszi előre is.


2009. jún. 13. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy OKJ van-e, azt sajnos nem tudom. A szülésznő képzés az egészségügyi főiskolai karokon van (pl. SE-n)

Ami egyetemen van, az max az általános orvosi, és majd utána szülész-, nőgyógyász szak.

A főiskolai 4 éves, az orvosi egyetem meg 6+ nem tudom hány év a szak.

Sztem orvosira már ne menj, főleg ha államilag finanszírozotton vagy, ugyanis költségtérítésesen majdnem másfél millió forint, meg ugye biológia és fizika6kémia érettségi kell hozzá, ami gondolom neked nincs. (mármint csak azért gondolom, mert jogra mentél:D)

Sztem mindkettővel el tudsz helyezkedni, mert eü területen hiány van...de főiskolai végzettséggel egy rakat kaki lesz a fizetésed.

(Orvosival, ha már szakvizsgád van sztem elég jól kereshetsz....hálapénzekből:D)


Jah és ui: Mielőtt vki beleköt, tudom h a Bolognai rendszer óta nincs különbség az egyetemi és főiskolai kar között, de a könnyebb érthetőség kedvéért így írtam.

2009. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ.

nem nem, orvosira semmiképp sem akarok menni:))

az a 4 éves szülésznő szak főiskolán nagyon jó lesz nekem.

matek,magyar töri érettségim van meg angol francia.

Ezzel felvesznek a főiskolai karra szted?vagy kell még vmi mást?egyáltalán hogyan tudom ezt megoldani, hiszen mér 3 éve érettségiztem.

2009. jún. 13. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

én nem az előző vagyok. én is jogra járok, első éves vagyok, de én is unom máshová megyek:)

asszem ez pont az, ahol nem kell feltétlen a biológia, de fizika, kémia, magyar közül kell kettőt választanod.

2009. jún. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

de jó, hogy írtál!te hova fogsz menni?

én még egyáltalán nem vagyok biztos ebben az egészben, mert már nagyon sok energiám benne van, viszont rájöttem, hogy gyűlölöm:(((és érzem,h váltani kéne, h 50 évesen ne lőjem fejbe magam h azt csinálom,amit nem is szeretek.

2009. jún. 14. 01:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
hát, elte germanisztikára adtam be a jelentkezést. igen, nekem szerencsére egy fél év elég volt ahhoz, hogy rájöjjek, erre nekem nincsen szükségem:-) biztos valaki meglátja a szépet a jogban, de én nem tartozom hozzájuk.
2009. jún. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. www.felvi.hu ....ott mindent megtalálsz:)
2009. jún. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Szülésznő képzés Budapesten: Semmelweis, Egészségtudományi Kar, szülésznő szakirány-4 év. www.se-etk.hu - ez hasznos honlap :)

A magyar mellé kell még egy biosz, kémia, fizika, egészségügyi alapismeretek vagy más modultantárgyas érettségi. Ezek közül a kémia közép a legegyszerűbb, az egy év alatt megtanulható, letehető. Legegyszerűbb, ha visszamész a középsulidba, ott kaphatsz érettsélgilehetőséget. Sok sikert!

2009. nov. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én is a sote-t ajánlom! +++

sok sikert a bejutáshoz

2011. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok, szerintetek ápolás betegellátás "szülésznő" szakirányra fiúk is jelentkezhetnek? (mármint nem nőnek, hanem szülésznek, ami nem orvosi, hanem ápolói)

[link]

2012. jún. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!