Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek gyógyszerész vagy...

Szerintetek gyógyszerész vagy vegyész legyek?

Figyelt kérdés
a biológiát nem szeretem.inkább a kémia az ami érdekel,de sokan mondták,hogy gyógyszerészeten is inkább kémia van közép szintű bilógia érettségit pedig nem nehéz letenni.(emelt kémiázom)
2012. márc. 31. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
gyógyszerész, jobban keres, meg keresettebb, vegyészből qrva sok van
2012. márc. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Konkrétan a pécsi gyógyszerész szakon jövőre fogják lecserélni az orvosi sejtbiológiát egy könnyebbre, előbbi egyértelműen az emelt szintű középiskolai biológiára épült, az új nem tudni, de biztosan könnyebb lesz. Máshol állítólag már alapból külön tanulták az orvosoktól, és a kémia a jóval nehezebb, anatómia sem gázos gyógyszerészin.


Viszont alapvetően a gyógyszerész szak jóval tanulósabb, mint a vegyész.

2012. márc. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én kémia szakon küldöm, így nyilván elfogult vagyok, de szerintem a vegyész. itt semmire se kell biosz, bár én abból is érettségiztem a kémia mellett.
2012. ápr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
#1 kommentáló, a vegyész/vegyészmérnök 2011/2012-ben hiányszakma.
2012. ápr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Attól fütt mikor akarsz az lenni? Ha pl. két év múlva, akkor egy gyógyszerésznek kötelező lesz emelt biosz, és amellé kémia/fizika emelt. Vegyésznek elég kémia amelt, meg gondolom jó matek közép
2012. ápr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
függ*
2012. ápr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!