Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha majd ügyvéd szeretnék...

Ha majd ügyvéd szeretnék lenni, akkor milyen tantárgy (ak) ból kell emelt szinten érettségizni?

Figyelt kérdés
Még csak 15 éves vagyok, de már eldöntöttem, hogy ügyvéd szeretnék lenni. Nem kell itt győzködni, hogy így meg úgy telített szakma! Még annyit, hogy 5. (választható) érettségi tárgynak jó lesz a középszintű földrajz? Nyelvből (német) pedig emelt? Történelem és magyar között pedig választani lehet, hogy melyik legyen emelt, vagy mindkettőt emelten kell?
2012. ápr. 22. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Inkább menj magyarból és töriből emeltre, a német jó lesz középszinten is. Választhatóból meg baromira mindegy. Amelyik tetszik.
2012. ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem van ismerősőm aki ügyvéd lesz. És csak töriből ment emelt érettségire. Neki is földrajz volt a választott. És bekerült államilag támogatottra. :) Bár itt már minden érettséginek 5nek kell lenni és nagyon jól tanulni. Sok sikert. :)
2012. ápr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!