Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerész vagy gyógytornász...

Gyógyszerész vagy gyógytornász legyek?

Figyelt kérdés

Tudnátok előnyöket és hátrányokat írni? Egyszerűen nem tudok dönteni, pedig jövőre érettségizem!!


Köszi a segítséget! :)



2012. máj. 3. 07:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
A gyógyszerésznek baromi sokat kell tanulnia, aztán mégis csak egy boltos lesz.A gyógytornász fájdalmat enyhít, jobban érintkezésben van a beteggel, sőt még borravalót is kap, nem úgy, mint a gyógyszerész. Én gyógytornász lennék inkább, de te döntsed el, neked melyik tetszik jobban?
2012. máj. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

gyógyszerész tudtommal dolgozhat gyógyszergyárban, vagy orvoslátogatóként. ami azért nem kis suska, szóval érdemes átgondolni.

a gyógytornász többnyire közalkalmazott valami lerobbant kórházban, és sajnos az embereknek nem nagyon van annyi feleslege, hogy még neki is adjon hálapénzt. örül, ha az orvosnak tud csúsztatni egy diszkrét vastagságú borítékot.


a gyógyszerésznek ezen felül nagyobb a presztízse, igaz, jóval többet kell hozzá tanulni.


ami biztató, hogy mindkettőre szükség lesz a jövőben is, szóval ezek után azt mondom, azt válaszd, amelyik felé jobban húz a szíved.

ha nagy szociális érzékenységgel vagy megáldva, és szeretsz segíteni az embereknek, akkor legyél gyógytornász. ha jobban érdekel a kémia, biológia, szeretsz belemerülni a szárazabb tudományba, akkor gyógyszerész.


olvasgass a neten mindkét szakmáról. jó hír, hogy közel áll egymáshoz a két tudományág, ha első évben valamiért kiábrándulsz abból, amit választasz, akkor kreditátvitellel és némi plusz tanulással válthatsz.

2012. máj. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik lakótársam gyógyszerészhallgató és éjjel-nappal tanul a szobájában (vagy legalábbis úgy csinál):P


A gyógytornászok nem közalkalmazottak, ugyanúgy lehet saját vállalkozása így, mint pl. egy jógaotktatónak stb.. és elég jó pénzt keresnek

2012. máj. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

szerintem gyógyszeresz


mondom gyógytornászként

2012. máj. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Koszi!! :)


Kedves utolso: korhazi gyogytornaszkent dolgozol? Maszekolsz?

2012. máj. 3. 12:10
 6/12 anonim válasza:

Mindkettőben volt részem.


Akiben felmerül a gyógyszerész az szerintem csalódni fog gyt-ként.

2012. máj. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 bensdorp ***** válasza:
100%

Először is azt gondold át, melyiket csinálnád szívesen egy életen át, és azt válaszd mindenáron!


A gyógyszerész szakmában sokkal inkább otthon vagyok, így arról írok. Megcáfolnám pár ponton az előttem szólókat:


- A gyógyszerészek nem puszta "boltosok". Gyógyszerészként lehet gyógyszergyárban dolgozni (főleg a kutatási és fejlesztési részeken, ahol kiválóan ki lehet bontakoztatni az ember tudástárából megalkotott, önálló ötleteket),

az egyetemen maradni kutatóként (ez még több szabadságot jelent az alkotásban, orvosi és gyógyszerészi intézeteknél is kutatható az orvostudomány megannyi területe),

lehet gyógyszertárban dolgozni (közforgalmú, intézeti vagy galenusi gyógyszertárakban, ez a forgalmazáson kívül rengeteg magisztrális készítmény előállítását és megtervezését is jelenti, de ami a legfontosabb: tanácsadást a betegeknek, aktív részvételt a gyógyításban és segítségnyújtásban),

lehet a nagykereskedelembe menni (orvoslátogatók, gyógyszerszállító cégek - ez kevésbé szakmai, viszont itt vannak a nagy pénzek)

vagy a gyógyszerhatóságokhoz (gyógyszerellenőrzés, gyógyszerfelügyelet, minőségbiztosítás, törzskönyvezés - és ezek érdekesebbek, mint ahogy elsőre hangzanak egy kevésbé humán beállítottságú embernek :)).


- Egy közforgalmú gyógyszertári gyógyszerésszel ("patikus") ti is nap mint nap találkoztok, így ne mondjuk azt, hogy nincs érintkezésben a betegekkel... Szerintem a gyógyszerészi hivatás leggyönyörűbb része a betegeknek való közvetlen segítségnyújtás, a tanácsadás, hogy az ember mindennap segíthet valakiken. Ehhez hatalmas tudásanyag ismerete szükséges, életen át szóló tanulással, viszont az orvostudományok a leggyönyörűbbek a világon, nagyszerű ezeket tanulni és tudni. A gyógyszerészeti egyetemen a megszerezett tudás igen komplex, sok mindenre ráláthat az ember a természet- és orvostudományokban, illetve az egészségügyben. Én nagyon boldog vagyok, hogy ezt választottam, imádom.


- Kreditátvitel a két szak között nem lehetséges, nincsenek átfedő tárgyaink - legfeljebb névlegesen 1-2 (anatómia, népegészségtan, mikrobiológia, élettan, kórélettan), de ezek olyan tárgyak, amiket gyógyszerészeti karon nagyságrendekkel mélyebben tanulunk, ráadásul más intézeteknél.


A gyógyszerész szakma biztos elhelyezkedést és jó megélhetést is jelent a szépsége mellett. Rengeteget kell tanulni, sok lemondással jár a magánéletből, az orvosi és állatorvosi képzés után ez igényli a legnagyobb anyagmennyiségek elsajátítását az összes közül. Tényleg nehéz, de nagyon megéri.


Szerintem a gyógytornász szakma is gyönyörű, de arról tényleg nem tudok ennyit, majd biztosan írnak Neked gyógytornászok is. Sok sikert!

2012. máj. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolso: nagyon szepen koszonom a valaszod,rengeteget segitettel!! :)

Sok lemondassal jar a maganeletbol? Ezt hogy erted? Sokat kell tulorazni? En olyan munkat szeretnek,amit szeretek,de delutan 4-5 utan a csaladomnak szeretnem szentelni az eletem..

2012. máj. 4. 10:42
 9/12 bensdorp ***** válasza:
Jaj, nem, bocsánat, az az egyetemi évekhez szól csak! A többi 40 évben pontosan ilyen munka: véget ér a munkaidő, és hazamehetsz a családodhoz. A legtöbb gyógyszertárban kell ugyan ügyelni havonta néhány éjszakát, de azonkívül nem jár több áldozattal. :)
2012. máj. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!!!!:)
2012. máj. 4. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!