Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ahhoz, hogy Franciaországan...

Ahhoz, hogy Franciaországan dolgozhassak tolmácsként milyen nyelvet érdemes tanulnom a francián kívül?

Figyelt kérdés

2012. máj. 21. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyat ami közel van, de leginkább angolt, vagy olaszt.
2012. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Angolt, esetleg spanyolt.
2012. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! én is az angolra gondoltam. de szerintetek meg lehet ebből egyáltalán élni?
2012. máj. 22. 15:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt több probléma is van szerintem.

Ha választani kell egy angol anyanyelvű francia tolmács között és egy magyar anyanyelvű, angol-francia tolmács között, nyilán az előbbit fogják.

Angolt viszonylag sokan beszélnek, ezért semmiképp sem választanám azt a második nyelvnek. Inkább oroszt akkor.

Ebben a szakmában, ha nincs ismertséged, akkor munkád sem lesz. Legalábbis olyan, amiből meg tudnál élni.

2012. máj. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
angolt biztos,spanyolt,olaszt talán és esetleg németet.Nyáron tölts egy kis idöt ezzel.minden nap tanulj 10 szót.Nálam bevált!:) hajrá!!
2012. máj. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De akár lehetsz Franciaországban magyar tolmács is! :)

Bár ez nyilván nem olyan keresett szakma.

Egyébként a franciák az angol mellett spanyolul tudnak a leginkább, így ez a két nyelv relatíve túltelített, szerintem is az olasz vagy a német között kéne döntened.:)

2012. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!