Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jól fel tudnék készülni így...

Jól fel tudnék készülni így egy emelt szintű kémia érettségire?

Figyelt kérdés
Most érettségizem, kémiából viszont nem jelentkeztem idén. Mivel megváltoztak a terveim, ezért akarok jövőre tenni egy emeltet belőle. Úgy tervezem, hogy ha most sikerül bejutnom biomérnök szakra, akkor remélem ott első évben tanulunk majd annyit, hogy mind tudásilag, mind gyakorlatilag(kísérletek elvégzése, ez lenne a legfontosabb, mert megtanulni, megtudom az anyagot önállóan, de a kísérleteket valahol, valahogy gyakorolnom kell) eljussak a megfelelő szintre és sikeres legyen az érettségim. Az egyetem inkább a gyakorlat miatt lenne fontos (de persze nem akarom holmi "előkészítőnek" tekinteni), azaz igazság, hogy jártam a sulimban kémia fakultációra, de ott csak egyszer végeztünk el mi magunk diákok kísérletet, így a gyakorlati dolgokról fogalmam sincs.

2012. máj. 30. 10:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Ennek így nincs értelme. Csak fogynak az állami féléveid. Ha meg nem államira mennél, akkor meg kidobnád a pénzt az ablakon. Kísérletekből, és elméletekből sem a középiskolás anyagot veszitek, hanem teljesen mást. És nem is annyira lehet egyetemi vizsgák mellett érettségire készülni. Inkább addig kezdj el egy OKJ-t, így addig is kapod vele járó előnyöket. Egy év alatt befejezni nem tudod, így plusz pontokat úgysem kapnál felvételin, így bármit elkezdhetsz. De akkor javaslom a vegyipari technikusit elkezdeni, még az kapcsolódik leginkább a középiskolás kémiához, többet is segítene szerintem mint egy biomérnöki szak.
2012. jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!