Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kicsit elbizonytalanodtam de...

Kicsit elbizonytalanodtam de lehetek így orvos?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi korom óta orvos szerettem volna lenni... jelenleg a 10. osztályt végeztem el 11.be fogok menni és dícséretes 5 ös lettem kémiából biológiából pedig 5 ( volt egy 4es dolgozatom ) Egyszerűen imádom mindkettőt de nem vagyok jó matekból... olyan szinten hogy fel vagyok mentve... ettől függetlenül eddig követtem az álmom de most egy kicsit elbizonytalanodtam :/ Lehet belőlem orvos?

Köszönöm a válaszokat 16/L



2012. júl. 19. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha fel vagy mentve matekból akkor nem is fogsz abból érettségizni ugye? Nem tudom mennyire nézik a matekot, de szerintem azért úgy elég nehéz lenne.
2012. júl. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor a kémia hogy megy? Ott is kell számolni bőven..
2012. júl. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 reptoid ***** válasza:

Lehet, de ettől függetlenül mindenképp ráfeküdnék a matekra is, hiszen a logika kulcsa. Nagyon sokat segít abban, hogy megfelelően átlásd, rendszerezd a dolgokat.

Nem azt mondom, hogy magolsz - mivel nem ismerlek -, de ha a középsulis matekkal gondok vannak, akkor van egy olyan sanda gyanúm, hogy más logikát követő tárgyakkal is gondok lehetnek. A te érdekedben mindenképpen szükséges ennek a fejlesztése, később sokkal könnyebben fogsz úgy tanulni. A logikát pedig lehet fejleszteni, csak sokat kell gyakorolni, de annak hatására megváltozik a gondolkodásod is.

Persze ha valami idegrendszeri oka van annak, hogy felmentettek, akkor tárgytalan, amit mondtam.

2012. júl. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

azért mentettek fel matekból mert egyszerűen nem tudtam megcsinálni a feladatokat... nem értettem hogyan kell kiszámolni ha a képlet elöttem is volt képtelen voltam rá... ettől függetlenül a geometria és a szöveges feladatok voltak az erősségeim... nem tudom hogy lehet hogy a kémiát mégis értem talán csak jó a tanárom de az tény hogy a kémia jobban foglalkoztat... talán ezért...

Köszönöm a válaszokat :)

2012. júl. 19. 16:57
 5/9 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet a számolós kémiai feladatokkal?:) Ugyanis ha orvosira szeretnél menni, akkor kémiából (vagy fizikából) emeltezned kell, amiben pedig vannak összetett számolós példák is!
2012. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elméletben lehetsz, de én se tudom, hogy matek felmentéssel hogy lennél képes a kémia, de főleg a fizika feladatok megoldására.
2012. júl. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
jól mondják a többiek! hiába megy jól a kémia elméleti része,ott nagyon is van számolás. nekem pl. mikor érettségire készültem ,fél évembe került ,mire átvettem az összes lehetséges kémiafeladatot ( ajánlom neked az Ötösöm lesz kémiából című könyvet). hidd el nekem,hogy gondolkodás,és jó logika nélkül nem fog sajnos menni. én jó matekos voltam mindig is, és volt amit szinte képtelen voltam megcsinálni.
2012. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
arról szó sem volt hogy jó vagyok fizikából.. 3 as vagyok belőle... na azokat a számolásokat abszolút nem tudom megcsinálni... nem tudom hogy miért nekem a kémiai számítások nem olyan nehezek és még nem is tanultunk olyan sok vagy bonyolult számítást belőle...
2012. júl. 20. 18:06
 9/9 anonim ***** válasza:

attól ,hogy MÉG nem tanultatok nehéz feladatokat,léteznek. és arra ne számíts,hogy érettségin a könnyű feladatok közül fognak válogatni.....

utolsó voltam

2012. júl. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!