Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányokba induljak el...

Milyen irányokba induljak el a továbbtanulással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, de fogalmam sincs, hogy mit kezdjek magammal, merre induljak tovább. Szerencsére a jegyeim nagyon jók (4,9-es átlagom van, csak fizikából lettem 4-es, de azt a következő évben már nem kell tanulnom), viszont ezért nagyon sokat dolgoztam, mert a nyelvek tanulása és a matek nem megy annyira jól. Amit nagyon szeretek az a történelem és az irodalom (bár az irodalomban hányok a verselemzéstől, mert azt nagyon unalmasnak találom). A természettudományok közül egyedül a biosz megy nagyon jól. Meg régen a föci is könnyen ment, de azt csak két évig tanultuk. Eddig volt egy beteg ötletem, hogy bűnügyi nyomozó leszek, de nagyon elhagytam magamat az elmúlt évben sport ügyileg és már nincs elég időm edzeni az alkalmassági vizsgára. Ami nagyon érdekelt még az a jog, de az elmúlt időkben hozott szankcióknak köszönhetően, elégé lecsökkent az esélyem, hogy felvegyenek és ha fel is vesznek, olyan horror áron, hogy azt nem tudnám kifizetni. A másik nagy álmom a régészet lenne, de az is olyan ingoványos terület. Lehet, hogy sosem lenne normális melóm vele, pedig tudom, hogy azt nagyon tudnám élvezni.

Az egyéb képességeim tükrében nagyon szeretek rajzolni, de nem vagyok valami tehetséges, de azért szívesen eljárnék rajzórákra (ha lenne rá pénzem) és ilyesmivel megpróbálkoznék, ami kicsit művészibb terület.


Szóval ezen infók ismeretében, tudna nekem kicsit segíteni, mert nagyon meg vagyok ijedve a jövőtől, hogy hirtelen ott fogok állni és nincs semmi iskola. Nekem a továbbtanulás a biztos, mert sajna nem vagyok nagyon ügyes semmiben és csak a szellemi munka menne jól!



2012. júl. 21. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztos sok mindenre lenne kapacitásod akkor, de én sajnos semmi konkrét szakot nem tudok mondani. Az a tanácsom viszont, hogy felvin töltsd ki a kérdőíveket amik vannak, ott mindenféle szempontok alapján jelölgethetsz, és konkrét szakokat fognak neked javasolni!
2012. júl. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Menj valami humán pályára. Ha szereted a gyerekeket legyél óvónő vagy pedagógus. Esetleg legyél orvos.
2012. júl. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!