Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornász vagy ápoló...

Gyógytornász vagy ápoló szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Gyógytornásznak kell éjszakázni? Külföldön melyik keresettebb? Ápoló nemzetközi diplomát ad, gyógytornászt csak nappalin lehet elvégezni.

További előnyök, hátrányok?


2012. júl. 22. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Ápolónak tanulok, de otthagyom a sulit, ha sikerül a felvételi vizsgám egy egyetemre.

Nekem nagyon nem tetszik az egész. Nagyon fárasztó, mert 12 órát futsz fel-alá a kórházban, főleg de., du. nyugisabb. Mindenféle undi munkát meg kell csinálni: fürdetni, pelenkázni, ha nincs takarító, akkor ilyen olyan testnedveket feltörölni. Lelkileg is bírni kell, mert nem valami pozitívhely egy kórház, ki kell bírni a panaszkodást, követelőzéseket. Pozitívat nem is tudok mondani.... Na meg annyi, hogy a családi életed 0 lesz, ha ápolóként dolgozol.

2012. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A felelőség is nagyon nagy, életek múlnak rajtad, ha valamit nem jól csinálsz, meghal a beteg, könnyen börtönbe kerülhetsz.
2012. júl. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Gyógytornászként milyen nehézségek vannak?

2012. júl. 22. 11:23
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
gyógytornászként az a fő nehézség, hogy szinte lehetetlen elhelyezkedni.
2012. júl. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És mindkettő fizetése siralmas. De az ápolói szakmának több értelme van. Az főleg jó, ha elhivatottságot érzel iránta. De ha nem, akkor nem fogod sokáig bírni és kiégsz.
2012. júl. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ápoló. Csak, hogy nekem több esélyem legyen. xDD :D Na viccet félretéve szerintem a gyógytornász jobb.
2012. júl. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
52%

Ápoló.Lehet hogy itthon siralmas,de külföldön nagyon jó pénzt keresnek,és meg is becsülnek.

Gyógytornásszal talán éhen lehet halni.

2012. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyógytornász éhen halni? Na jól van ám. Munka mellett annyit maszekol össze amennyit nem szégyell. Amúgy a gyt-k Németországban hülyére keresik magukat, ráadásul ott hiányszakma is.
2012. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, az ápoló is hiányszakma külföldön. Ebből kifolyólag itthon is, sajnos, de érthető, hogy, az esetenként akár 15x-ös fizetésért elhagyják az országot az ápolók. Te melyiket választottad végül? Nekem most kéne, de nem tudok dönteni. :(
2013. szept. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp ápoló, és ha lehet, egyetemen tanuld, diplomás ápoló leszel.

nem kell egész életeden án "undi" melókat csinálni, de amúgy is.....mindegy, elég siralmasnak találom, hogy egy ápoló így besél a melójáról...inkább ne ment volna annak..de mindegy..

a lényeg, hogy az ápoló szakma hiány szakma, mindig lesz melód ha ezt választod, és külföldön is tárt karokkal várnak. van lehetőséged további szakosodásra, és folyamatosan váltogathatod a melóhelyeidet, ha éppen meguntad az egyik osztályon való melózást. és van lehetőséged magasabb szintekre lépni..

2014. jan. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!