Kedden este kihirdetik a ponthatárokat. Hogyan érzitek, szerintetek sikerül a felvételi a mostani helyzetben? Mire felvételiztek, és hogyan alkalmazkodtatok a pontszámítási változásokhoz?

Figyelt kérdés
2012. júl. 22. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én olyan természettudományos szakra felvételiztem, ahol alacsony a ponthatár, így egyáltalán nem izgulok, tudom, hogy fel fognak venni.
2012. júl. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Sima ügy lesz.
2012. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 reptoid ***** válasza:

Komolyan úgy írsz, mintha szükségállapot lenne vagy háborús helyzet :D


A pontszámítási változásokhoz a legtöbb felvételizőnek nem kell alkalmazkodnia, csak azoknak, akik esetleg korábban is felvételiztek. A többieknek szimplán csak elfogadás van, semmi alkalmazkodás.

2012. júl. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Engem nem érint, már egyetemista vagyok, viszont a pontjaimmal valószínűleg most is bekerülnék ide, emrt én itt TTIK-s szakon vagyok, és ez nem változott pont ügyileg. Viszont van pár kisgólya, akiket remélem felvesznek, és jöhetnek szeptemberben
2012. júl. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

engem csak az idegesített fel, hogy a hozott pontokban a választott csak term.tud. tárgy lehet...

Viszont nekem MIND úgy volt, hogy 11-ben 4-es az utolsó évben meg 5-ös...viszont az infóm végig 5-ös lett volna...de mindegy, ez van...

Úgy érzem azért nem lett rossz pontom van egy emeltem meg a közép is 90% lett....úgyhogy inkább izgulok mint aggódok:)

De már lassan a perceket is számolom vissza:D

2012. júl. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Felvesznek, mert első helyen is bőven a korábbi évek ponthatára fölött vagyok, de igazából azt sem bánnám, ha csak a harmadik helytől lefelé levő egyetemre kerülnék, mert azok a szakok is nagyon érdekelnek. Igazából fura, mert első két helyen rokon mérnöki szakokat (járműmérnök/közlekedésmérnök) jelöltem meg, attól lefelé meg term. tudományosat (földtudomány), tehát hiába szinte 100% hogy felvesznek első helyre, kicsit még mindig húz a szívem a többi felé is.

Tehát egy kis izgulás van, de nem a ponthatárok miatt. Az majd még a kollégiumnál lesz egy érdekes menet, mert ott viszont nem sokkal vagyok a tavalyi ponthatár fölött és szopás lenne ha 20-30 ezer forint/hóért kéne albérletet keresni, nagyon nehezen férne bele a keretbe, bejárni meg nem tudnék. Ahogy kalkuláltuk így is havi 50-60 ezer körül lesz cask az, hogy egyetemre járok, első évben meg nem szeretnék még mellé melózni, mert elég sok a buktatótárgy.

2012. júl. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
orvosi, +60 pont a tavalyihoz képest, sima
2012. júl. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
orvosi+30 pont a tavalyihoz képest, ez is sima?! :S
2012. júl. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 reptoid ***** válasza:
A +30-as is sima, ne aggódj. Bár én is csatlakozom a +60-ashoz :)
2012. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
+40 pontom van a tavalyihoz képest,viszont félek,ki tudja,h h alakulnak a pontok,de azért nagyon reménykedem,h nem esek pofára :)
2012. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!